Co w sieciówkach piszczy #90

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 25 Sierpień 2019
  • Komentuj 0

Uszanowanko! Ja szykuję się do ostrego grania w World of Warcraft Classic, które zacznie się 27 sierpnia. Wszystkich serdecznie zapraszam do zabawy, ale oczywiście po stronie Hordy! Nie wiem jedynie, na jaki serwer ostatecznie się zdecyduję – co polecacie? I spokojnie, w podsumowaniu tygodnia nie znajdziecie żadnej informacji o Classicu, bo o dziwo, działo się tyle różnych rzeczy, że zwyczajnie miejsca brakło.

Jak się bowiem okazuje, nie samym WoW-em człowiek żyje, czyli co dzisiejszym podsumowaniu?

1. No Man's Sky znowu podbija listy przebojów

2. PlayerUnknown’s Battlegrounds otrzyma cross-play

3. ArcheAge Unchained to płatna wersja darmowego MMORPG-a

4. The Cycle można już testować za darmo

5. Kingdom Under Fire 2 będzie Buy-to-Play

6. Ghost Recon Breakpoint będzie miało tryb PvP

7. Złomoszczelina w Fortnite Battle Royale


1. No Man's Sky znowu podbija listy przebojów

Nie, to nie żart - No Man's Sky znowu jest na czasie. Dzięki aktualizacji Beyond, ta sieciowa produkcja po raz kolejny przypomniała o sobie całej społeczności. Darmowe rozszerzenie wprowadziło sporo atrakcji, a jedną z nich jest rozbudowany tryb sieciowy, pozwalający na zabawę nawet trzydziestu dwóm osobom w jednej galaktyce. Nie jest to jeszcze MMO, ale coraz bliżej ku spełnieniu obietnic dewelopera.

Waszym zdaniem No Man's Sky odbiło się od dna i wreszcie wychodzi na prostą? Nieudane, pierwsze wrażenie udało się zatrzeć?


2. PlayerUnknown’s Battlegrounds otrzyma cross-play

Fortnite ma od dawna cross-play, który stał się pewnego rodzaju normą w grach sieciowych. Co na to PlayerUnknown’s Battlegrounds? Też dostanie taką funkcję, ale dopiero za jakiś czas i nie będzie w pełni działająca, bowiem wykluczy graczy na PC. Cross-play w PUBG dotyczyć bowiem będzie jedynie konsol. Gracze z PlayStation 4 będą mogli rywalizować z osobami korzystającymi z Xbox One i na odwrót.

Z drugiej strony, czy PC-towcy w ogóle potrzebują takiej opcji?:)


3. ArcheAge Unchained to płatna wersja darmowego MMORPG-a

ArcheAge to bardzo dobry, sandboksowy MMORPG, który powinien zadebiutować w modelu Buy-to-Play, ale nasz wydawca zdecydował inaczej. Udostępnił tytuł za darmo (Free-to-Play), wprowadził rozbudowany Item Shop z elementami Pay-to-Win i w zasadzie popsuł grę. Nie tak dawno temu administracja (firma) zmieniła się i teraz za grę odpowiada ktoś inny. Co nowi właściciele wykombinowali?

ArcheAge Unchained, czyli tą samą wersję gry, ale w płatnym wydaniu. ArcheAge Unchained zadebiutuje już tej jesieni i będzie to ten sam ArcheAge, co do tej pory, ale pozbawiony Item Shopu, wszelakich elementów Pay-to-Win, a jedynymi elementami dodatkowymi, będą sezonowe paczki z przedmiotami kosmetycznymi. Za ArcheAge Unchained trzeba będzie zapłacić około 20-25 euro, aby móc grać, ale spokojnie – ta wersja otrzyma własne serwery oraz więcej zabezpieczeń, ale zawartość będzie taka sama.

I wiecie co? Zainteresowanie tym tytułem jest naprawdę spore!


4. The Cycle można już testować za darmo

The Cycle to ciekawy miks gatunkowy. Wcielamy się w najemnika, wykonującego zadania dla wybranej frakcji, aby zgarniać pieniądze, podbijać reputację oraz otrzymywać lepszy sprzęt. Zrzuceni zostajemy na dzikiej planecie, gdzie musimy wykonać jak najwięcej celów, aby otrzymać większe wynagrodzenie ze zrealizowanego kontraktu. Problem w tym, że w tym samym czasie zrzuceni zostaną również inni najemnicy-gracze, którzy będą mieli podobne zadania. Trzeba będzie współpracować lub rywalizować, ale o tym zdecydujecie już sami!

The Cycle dostępne jest w ramach darmowego, w pełni funkcjonalnego Early Accessu. Uprzedzam jednak, że na platformie Epic Games Store, co może być problemem dla niektórych osób. Gra jest warta grzechu, więc i tak polecam się przemóc, aby ją sprawdzić.


5. Kingdom Under Fire 2 będzie Buy-to-Play

Kingdom Under Fire 2 to leciwy już MMORPG z Azji, który w całkiem ciekawy sposób dodaje do gatunku elementy RTS. Niemniej, jego historia w naszym regionie jest kiepska – kilkukrotnie próbowano go u nas wydać, ale nieskutecznie. Sama produkcja w niektórych rejonach świata zdążyła zostać zamknięta, co nie wróży niczego dobrego.

Niemniej do nas, po latach w końcu oficjalnie trafi, dzięki Gameforge. Firma poinformowała, że Kingdom Under Fire 2 dostępne będzie w modelu Buy-to-Play. Najtańsza paczka z grą kosztuje niecałe 120 złotych, więc nie jest to najtańsza atrakcja. Premiera? Okolice listopada.


6. Ghost Recon Breakpoint będzie miało tryb PvP

W trakcie transmisji Inside Xbox na targach Gamescom 2019 firma Ubisoft ujawniła wszystkie szczegóły dotyczące Ghost War, trybu PvP w Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, najnowszej odsłony serii Tom Clancy’s Ghost Recon.

Tryb Ghost War będzie dostępny dla wszystkich użytkowników od dnia premiery gry - 4 października, 2019 roku. Ghost War to taktyczna, drużynowa rozgrywka prowadzona w intensywnym trybie 4 na 4, w którym strategia i praca zespołowa są równie ważne jak umiejętności. W dniu premiery gracze będą mogli wybrać jedną z czterech dostępnych klas – panterę, szturmowca, sanitariusza polowego lub strzelca wyborowego – z których każda pełni określone role na polu bitwy mającym miejsce na 6 wyjątkowych mapach.

Całość zostanie wzbogacona o nowe elementy zaadoptowane z kampanii fabularnej Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint, takie jak mechanika osłon, wpływ terenu oraz nowy system obrażeń. Dzięki nowemu systemowi współdzielonych postępów każdy gracz weźmie udział w rozgrywkach PvE i PvP, korzystając z tej samej postaci, a zdobyte klasy, umiejętności, elementy do personalizacji oraz broń będą dostępne w obu trybach. W przypadku trybu PvP zaimplementowany zostanie też specjalny mechanizm, który zadba o to, aby rozgrywka pozostała uczciwa i oparta na umiejętnościach. Tak przynajmniej zapewniają deweloperzy.


7. Złomoszczelina w Fortnite Battle Royale

I na koniec coś, co wzbudziło moje zainteresowanie, mimo, że graczem Fortnite Battle Royale nie jestem. Nowy przedmiot, czyli Złomoszczelina, pozwala na zrzucenie obiektów na głowy graczy. Jest to przedmiot miotany, który po rzucie zostaje zniszczony i generuje na niebie duży obiekt, spadający na ziemię. Jak możecie się domyślać, tak stworzona kotwica, samochód, czy coś innego, zadaje obrażenia graczom i niszczy wszystko na swojej drodze. Przy lądowaniu tworzy małą falę uderzeniową, wywołującą te same efekty, co podczas lotu.

Trzeba przyznać, że Epic Games wie, jak zaskakiwać :D


Dzisiaj to by było na tyle. Kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze