Co w sieciówkach piszczy #76

Uszanowanko! Witam serdecznie w kolejnym podsumowaniu tygodnia. Nie mam dla Was żadnych, specjalnych informacji. Dramatów brakło. Problemów brakło. Rewolucji brakło. Nudy? Również brakło, bowiem wbrew pozorom działo się sporo fajnych rzeczy. Zresztą, zaraz sami się o tym przekonacie.

Co zatem takiego było w poprzednim tygodniu?

1. Apex Legends zawędruje na urządzenia mobilne

2. Goat of Duty – więcej nie muszę dodawać

3. Biały Wilk w Monster Hunter: World

4. Fortnite Battle Royale wystartował z futurystycznym sezonem

5. Finał aktualnego Living World w Guild Wars 2

6. Battlerite kończy swój żywot Korei Południowej

7. EVE Online z dodatkiem Invasion


1. Apex Legends zawędruje na urządzenia mobilne

Electronic Arts poinformowało, że Apex Legends pojawi się na urządzeniach mobilnych. Battle royale, który szturmem wziął rynek i zdobył 50 milionów aktywnych graczy, obecnie jest raczej w defensywie. Brakuje aktualizacji z nowościami, co nie przeszkadza EA ogłosić plany podboju na smartfonach. Kiedy?

Wkrótce, przy czym pierwszym rejonem z mobilnym Apex Legends będą Chiny. Dopiero po nich reszta świata otrzyma grywalną wersję.


2. Goat of Duty – więcej nie muszę dodawać

Poważnie, tytuł broni się sam. Zamiast żołnierzy w Call of Duty, mamy kozy. Był już symulator kozy, MMO z kozami, więc pora na sieciowego FPS-a. Warto tutaj zaznaczyć, że nie odpowiada za niego Activision, ani oryginalni twórcy Goat Simulator. Goat of Duty to twór całkiem nowy.

Jego premiera nastąpić ma gdzieś w tym roku. Na ten moment planowane są jedynie zamknięte testy. Zainteresowanych zapraszam tutaj.


3. Biały Wilk w Monster Hunter: World

Geralt wreszcie pofatygował się do PC-towej wersji Monster Hunter: World. Możecie zatem już wcielać się w Białego Wilka i ruszyć razem z nim na polowanie na leszego. Po drodze dokonamy kilka wyborów moralnych, a finalnie będziemy mogli skompletować rynsztunek wiedźmina. To chyba wystarczający powód, aby wziąć udział w zabawie. Szkoda tylko, że nie usłyszymy naszego ikonicznego herosa w rodzimym języku.


4. Fortnite Battle Royale wystartował z futurystycznym sezonem

Na Epic Games i Fortnite można psioczyć, ale nikt nie zaprzeczy, że gra umie zrobić dookoła siebie szum. Nowy sezon przedstawia wydarzenia X lat po wybuchu wulkanu. Eksplozja doprowadziła do zmian na polu bitwy – oficjalnie rozpoczynamy futuryzm!

Dużą nowością są również Strumienie Powietrzne ulokowane na całej mapie. Po wejściu w taki okrąg możemy szybko przetransportować się z jednego miejsca do drugiego. Poza tym pojawiły się Dmuchawy, Fortbajty i Strzelby Bojowe. Aż chyba skuszę się na rundkę lub dwie…


5. Finał aktualnego Living World w Guild Wars 2

ArenaNet poinformowało, że aktualnie obowiązujący sezon Living World powoli dobiega końca. Finałowy epizod zadebiutuje 14 maja i nazywać się będzie War Eternal. Równocześnie posłuży, jako pomost do nowego sezonu. Poza kolejnymi wydarzeniami fabularnymi, otrzymamy nowego, latającego wierzchowca – Skyscale. Smok uzupełniony zostanie o legendarną broń oraz specjalną zbroję, więc będzie co farmić w Guild Wars 2!


6. Battlerite kończy swój żywot Korei Południowej

Spokojnie, nasza wersja tego brawlera ma się dobrze i nie zostanie zamknięta. Niemniej w Korei Południowej Battlerite nie radził sobie najlepiej. Ostatecznie podjęto decyzję o zamknięciu serwerów. Koniec przewidziany został na 4 lipca. Miejmy zatem nadzieję, że nie wpłynie to nic na Europę. Szkoda by było, bowiem Battlerite to dobra gierka, która niedawno rozpoczęła nowy sezon zmagań!


7. EVE Online z dodatkiem Invasion

Unikatowy przedstawiciel MMO zapowiada nowe rozszerzenie. Dodatek Invasion pojawi się w EVE Online 28 maja. Stawimy wtedy czoło siłom Triglavian, które postanowią namieszać w przestrzeni kosmicznej. CCP obiecuje nowe efekty wizualne, zawartość oraz sporo nowości systemowych. Z konkretów warto wspomnieć o trzech, nowych statkach operacyjnych, opartych na technologii Triglavian – fregata Nergal, niszczyciel Draugur oraz ciężki krążkownik szturmowy Ikitursa.

Dostaniemy również spore zmiany w systemie deklarowania wojny oraz kilka ulepszeń dotyczących ”mutual wars”. Warto również dodać, że wypowiedzenie wojny będzie miało stałą cenę. The Agency również zostanie przerobione, aby zapewnić graczom w New Eden zawartość oraz aktywności, które będą bardziej przystępne, ciekawsze oraz wciągające.


Dzisiaj to by było na tyle. Do napisania w następnym tygodniu!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze