Co w sieciówkach piszczy #124

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 12 Lipiec 2020
 • Komentuj 2

Uszanowanko! Dzisiejsze podsumowanie tygodnia będzie specjalne, bowiem w całości poświęcone World of Warcraft Shadowlands. Blizzard ujawnił bowiem masę informacji na temat tego dodatku, więc wypadałoby wszystko zebrać w całości oraz podzielić się z Wami wieściami. Jeśli zatem interesuje Was ten MMORPG to zapraszam dalej, a resztę… Resztę przepraszam i do zobaczenia w następnym tygodniu!

Spis treści, czyli co w Azeroth (i nie tylko!) piszczy:

1. Beta dodatku w przyszłym tygodniu, a premiera jesienią

2. Edycja kolekcjonerska World of Warcraft Shadowlands

3. Zmiana płci u fryzjera

4. Odblokowywanie latania nie będzie oparte na farmie reputacji

5. Nowy wierzchowiec premium

6. Heirloomy bez bonusu do EXP

7. Wysyłanie NPC na misje będzie bardziej taktyczne

8. Finałowym bossem dodatku będzie Jailer

9. Korupcja całkowicie zniknie z World of Warcraft


1. Beta dodatku w przyszłym tygodniu, a premiera jesienią

Blizzard poinformował, że beta testy dodatku Shadowlands rozpoczną się już niedługo, bowiem w przyszłym tygodniu. Dostęp do niej otrzyma znacznie większa ilość graczy, a do tego maksymalny poziom zostanie podniesiony do 60. Sama beta zaoferuje niemal ukończoną wersję gry.

Premiera Shadowlands z kolei odbędzie się jeszcze w 2020 roku, a co ciekawe, jesienią, a nie zimą! Możemy zatem zgadywać, że kolejne rozszerzenie do króla MMORPG otrzymamy w okolicach października-listopada, chociaż osobiście obstawiałbym Halloween. Amerykańskie święto idealnie pasowałoby tematycznie do tego dodatku!


2. Edycja kolekcjonerska World of Warcraft Shadowlands

Sprzedawana w ograniczonej liczbie egzemplarzy, edycja kolekcjonerska to prawdziwa skarbnica artefaktów, które umilą fanom podróż w zaświaty w World of Warcraft: Shadowlands. Zawiera:

 • album Art of the Shadowlands w twardej oprawie;
 • podkładkę pod mysz: Rozdarte Niebo;
 • zestaw przypinek kolekcjonerskich z symbolami paktów rządzących Krainą Cieni;
 • kod do pobrania cyfrowej wersji ścieżki dźwiękowej z Shadowlands;
 • klucz gry do cyfrowej wersji Shadowlands Epic Edition wraz z 30 dniami czasu gry oraz gadżetami cyfrowymi dostępnymi w Epic Edition.
 • wierzchowiec Zaczarowany wieczny żmij (Ensorcelled Everwyrm);
 • zwierzak Żmijowiec animy (Anima Wyrmling);
 • Kamień Powrotu Wiecznego Tułacza (Eternal Traveler's Hearthstone);
 • efekt kosmetyczny broni Widmowy Lód (Wraithchill);
 • natychmiastowy awans postaci na poziom odpowiedni do podjęcia gry w Shadowlands.

W nadchodzących dniach rozpocznie się internetowa przedsprzedaż tego wydania.


3. Zmiana płci u fryzjera

Blizzard poinformował, że rezygnuje ze sprzedaży usług premium, jaką była zmiana płci naszej postaci. Zamiast tego w ramach Shadowlands, udostępni taką opcję w grze. Jeśli będziemy chcieli zmienić płeć postaci, to trzeba będzie udać się do fryzjera. On już będzie wiedział co tam trzeba zrobić, aby dokonać przemiany.


4. Odblokowywanie latania nie będzie oparte na farmie reputacji

Latanie dostępne będzie również w Shadowlands, ale nie od razu. Co jednak ciekawe, osiągnięcie Pathfinder, z którym było związane, w ramach tego dodatku oparte będzie na Covenantach. Trzeba będzie osiągnąć odpowiedni poziom Renown u wybranej frakcji, aby móc latać po Shadowlands. Blizzard postanowił zrezygnować z farmienia kilku reputacji, a pozwolić graczom skupić się na jednej rzeczy do wykonania.

Renown wbijać będziemy wykonując różne aktywności dla wybranego stronnictwa w ramach cotygodniowego progu. Już zapowiedziano odpowiednie mechaniki nadganiania, aby nikt nie był w tyle.


5. Nowy wierzchowiec premium

W Item Shopie World of Warcraft pojawił się nowy, płatny wierzchowiec. Możecie kupić go za 25 dolarów lub nabyć abonament na pół roku. W tym ostatnim przypadku steampunkowego smoka otrzymacie gratisowo. Nie daje on żadnej przewagi w zabawie i właściwie stanowi jedynie rzecz kosmetyczną.


6. Heirloomy bez bonusu do EXP

Blizzard podał, że zmienia działanie heirloomów. Wciąż będą to potężne przedmioty, towarzyszące nam przy levelowaniu oraz zapewniające wyższe statystyki z każdym poziomem. Niemniej nie będą już zapewniały bonusu do ilości zdobywanych punktów doświadczenia. Dlaczego? Shadowlands zmienia system expienia postaci, znacznie go skracając.

Podobno podróż od 1 do 50 poziomu zająć ma od 10 do 20 godzin, dlatego Blizzard nie chce, aby heirloomy jeszcze bardziej cały proces przyśpieszały. Z tego tytułu posiadacze heirloomów otrzymają inny bonus, który będzie równie unikalny oraz ciekawy. Niestety, nie podano jeszcze jaki.


7. Wysyłanie NPC na misje będzie bardziej taktyczne

Od Warlords of Draenor towarzyszy nam w WoW-ie system sojuszników, w ramach którego możemy wysyłać NPC na misje czasowe. System ten w obrębie dodatków był modyfikowany, a w Shadowlands otrzyma turowy, taktyczny system walki. Zamiast po prostu wysłać wojowników z odpowiednimi bonusami na akcję, patrzyć na % szans na wygraną oraz czekać na zakończenie misji, teraz będziemy bardziej aktywnie korzystali z tej opcji.

Jednostki będą miały swoje statystyki oraz zdolności, a do tego rozstawimy je odpowiednio, aby w pełni wykorzystać potencjał. Od ułożenia wojsk oraz składu ekipy zależeć będzie powodzenie misji, ale nie przedstawiane już w procentach, tylko skuteczności. Bitwy będą odbywały się automatycznie i przypominać mają auto-batttlery. Co ciekawe, będziemy mogli grać poprzez urządzenie mobilne!


8. Finałowym bossem dodatku będzie Jailer

Blizzard oficjalnie potwierdził, że Jailer władający The Maw, będzie naszym ostatecznym przeciwnikiem w Shadowlands. Nie jest to w sumie większa niespodzianka, bowiem przecieki właśnie to sugerowały, ale deweloperzy postanowili rozwiać wszelkie wątpliwości w tym temacie.

Co ciekawe, Jailer będzie nas obserwował w The Maw, utrudniając naszą zabawę w tej strefie, czym dłużej będziemy w niej przebywali i czym więcej aktywności wykonamy. W ten sposób sama kraina będzie bardziej interaktywna, a do tego zwiększy się jej poziom trudności. Reset poziomu zainteresowania nami Jailera, będzie codzienny.


9. Korupcja całkowicie zniknie z World of Warcraft

Wiemy również, że w pre-patchu 9.0 system Corruption zostanie całkowicie usunięty z gry. Co ciekawe, esencje oraz Azerite Armor pozostaną, ale będą aktywne jedynie w Battle for Azeroth. Magiczny naszyjnik i wszystkie jego funkcje nie przejdą z nami do Shadowlands oraz całej zawartości związanej z nowym dodatkiem. Niemniej podczas expienia w BfA wciąż będziemy mogli korzystać z tych mocy.


I to by było tyle, jeśli chodzi o najważniejsze informacje z Shadowlands. No chyba, że o czymś zapomniałem to najmocniej przepraszam!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze