Co w sieciówkach piszczy #70

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 31 Marzec 2019
  • Komentuj 3

Przyznam się Wam, że mam ostatnio dziwny czas w swoim ”życiu gracza”. Nie chce mi się grać. To nie tak, że nie ma w co, bo gier zdecydowanie nie brakuje. Nie, zwyczajnie nie mam ochoty. Zamiast tego ”odnalazłem się” w oglądaniu streamów. Co jest dla mnie nader nietypowe, bo do tej pory nie rozumiałem tego zjawiska. No jak to tak, czerpać przyjemność z tego, że ktoś inny gra? Bądźmy poważni! A jednak coś w tym jest, tylko nie do końca rozumiem co…

Przejdźmy jednak do konkretów, czyli co w sieciówkach piszczy?

1. Gwint na telefony i z Krwawą Klątwą

2. Artifact zostanie przebudowany

3. DC Universe Online otrzymało Justice League Dark

4. Podłoga to lawa w Fortnite Battle Royale

5. World of Tanks Classic już dostępne!

6. Warframe ma 50 milionów zarejestrowanych graczy i 6 lat


1. Gwint na telefony i z Krwawą Klątwą

Ważne rozszerzenie jest już dostępne w Gwincie. O Krwawej Klątwie pisałem Wam w jednym podsumowaniu tygodnia, więc nie ma sensu rozpisywać się na ten temat ponownie. Warto jedynie wspomnieć, że dodatek jest darmowy, więc przybywajcie i grajcie!

Deweloperzy poinformowali również, że wiedźmińska karcianka w końcu zaszczyci nas swoją obecnością na urządzeniach mobilnych. Problem w tym, że najpierw zaatakuje iOS, a dopiero potem Androida. Wniosek? Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać…


2. Artifact zostanie przebudowany

Valve w końcu zabrało głos w sprawie swojej karcianki. Pełną wypowiedź znajdziecie tutaj, a ja w skrócie przybliżę, o co chodzi. Otóż Artifact wystartował z niezłą pompą tylko po to, by po kilku miesiącach zredukować swoją pulę graczy o około 90%. Deweloperzy przyznali, że ich tytuł ma bolączki, a większość z nich dotyczy rdzenia produkcji.

W efekcie na ten moment zostaną wstrzymane wszelakie aktualizacje z zawartością. Zamiast tego twórcy skoncentrują się na przebudowaniu Artifact od podstaw. Żadnej daty nie dostaliśmy, więc mamy po prostu czekać na rewolucję w ich karciance.


3. DC Universe Online otrzymało Justice League Dark

W kinach niedługo Shazam, a DC Universe Online otrzymuje specjalną aktualizację. W tym MMORPG-u pojawiło się Justice League Dark. W związku z tym możemy spodziewać się nowych i powracających bohaterowów oraz złoczyńców, w tym Zatanna, John Constantine’a, Mordru, Doctora Fate’a, Feliksa Fausta i Shazama!

Deweloperzy zapewniają, że otrzymamy masę przygód, usytuowanych w wyjątkowo magicznych lokacjach, jak np. Limbo Town, Rock of Eternity, czy House of Mystery. Na uczestników zabawy czekają specjalne nagrody, w tym A.R.G.U.S. Operative gear, inspirowany Steve'em Trevorem oraz Son of Belial gear, inspirowany Etriganem.


4. Podłoga to lawa w Fortnite Battle Royale

Epic Games dodało w tym tygodniu ciekawy tryb do Fortnite Battle Royale. Nazywa się ”Podłoga to lawa” i jest dokładnie tym, co sugeruje jego tytuł. Gorąca lawa stopniowo zalewa coraz wyższe partie mapy. Trzeba szybko lądować i zgarniać łupy, żeby jako pierwsi dotrzeć na wyżej położone obszary.

Lawa podnosi się ze stałą prędkością, póki nie zakryje całej mapy. Dotknięcie lawy odbiera zdrowie z pominięciem osłon i wyrzuca gracza w powietrze. Co ciekawe, na tej płynnej substancji można budować. Gracze co sekundę będą otrzymywać niewielkie ilości materiałów, co pomoże w sytuacji, gdy cała mapa się pali.


5. World of Tanks Classic już dostępne!

World of Tanks Classic to specjalne wydarzenie, rozpoczynające się 29 marca i trwające do 3 kwietnia. W ramach zabawy, Wargaming wskrzesił World of Tanks 0.7.0, czyli przywrócił czas, gdy fizyka gry pozwalała czynić graczom cuda. Na ten czas dostaniemy nie tylko osobny serwer, ale również specjalnego klienta gry. Z dostępnych nacji będzie ZSRR, Niemcy oraz USA. Do naszej dyspozycji oddane zostaną cztery załogi dla każdego kraju z trzema rozwiniętymi umiejętnościami: Gaszenie pożarów, Naprawa, Maskowanie.

Jak podaje deweloper, w WoT Classic nie ma szóstego zmysłu, artyleria nie ogłusza, wszystkie pojazdy poruszają się jedynie na gąsienicach. Czołgi nie przewracają się, ani nie odrywają od ziemi, a zniszczonych pojazdów nic nie ruszy z miejsca. Co ciekawe, w czasie całej bitwy możecie komunikować się z przeciwnikiem! Czy kogoś bardziej trzeba zachęcać do zabawy?


6. Warframe ma 50 milionów zarejestrowanych graczy i 6 lat

Digital Extremes poinformowało, że Warframe skończyło już 6 lat. Tak, ta sieciowa produkcja dostępna jest na rynku od 2013 roku i nieprzerwanie zachwyca swoją zawartością oraz uczciwym modelem Free-to-Play.

Do tego twórcy pochwalili się, że w tym czasie zgromadzili 50 miilionów zarejestrowanych graczy. Nie wiadomo jak ta liczba ma się do osób aktywnie grających w skali miesiąca, ale spokojnie możemy założyć, że chętnych do zabawy nie brakuje. Zwłaszcza dzięki ostatnim aktualizacjom!


Dzisiaj to by było na tyle. Do napisania za tydzień!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze