Co w sieciówkach piszczy #69

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 24 Marzec 2019
  • Komentuj 0

Jeśli po #69. podsumowaniu tygodnia spodziewaliście się czegoś specjalnego to… Tak, muszę Was rozczarować! Pokusa była ogromna, ale nie uległem jej. Co prawda pojawią się kobiety z króliczymi uszkami. Znajdzie się również miejsce dla męskich kotołaków w kiltach, ale o tym poczytacie poniżej.

Teraz zaś zapraszam na kolejne ”Co w sieciówkach piszczy”:

1. Final Fantasy XIV z nową klasą, rasą oraz innymi atrakcjami

2. The Culling: Origins zostanie zamknięte

3. Albion Online przechodzi na Free-to-Play

4. Apex Legends z battle passem i nową postacią

5. Survived By zamyka serwery

6. Tryb Survival w Fallout 76 w przyszłym tygodniu


1. Final Fantasy XIV z nową klasą, rasą oraz innymi atrakcjami

Wiecie co? Chyba zostawiam World of Warcraft na rzecz Final Fantasy XIV. Najnowszy dodatek do MMORPG-a od Square Enix zapowiada się bowiem genialnie, a już z pewnością przewyższy zawartością Battle for Azeroth. Już wiemy o nowej klasie-jobie Gunbreaker, a do tego poinformowano o tym, że lista profesji uzupełniona zostanie o Dancera. Pełnić będzie rolę dystansowego DPS-a, który korzysta z chakramów do walki. Będzie mógł również tańczyć, aby buffować sojuszników!

Deweloperzy podali również, że królicze Viera dostępne będą jedynie dla kobiet, dlatego rasa Hrothgar udostępniona zostanie tylko płci męskiej. Tak dla równowagi. Poza tym zwiedzimy First World, Norvrandt, gdzie dokonamy transformacji z Warrior of Light na Warrior of Darkness. Pojawi się również nowa postać, Gaia, w raidzie Eden. Zaprojektowana została przez Tetsuya’e Nomura’e, który odpowiada za serię Kingdom Hearts. Będzie się działo!


2. The Culling: Origins zostanie zamknięte

Jeden z pierwszych przedstawicieli battle royale, kiedy ten gatunek jeszcze się tak nie nazywał. Oryginał był niezły, ale na dłuższą metę nie przyciągnął ludzi. Deweloperzy wydali zatem kontynuację, która okazała się zwyczajnym gniotem. Zdecydowano się zatem na powrót do korzeni – wydano The Culling: Origins, które udostępniono za darmo. I co? I nic, tytuł się nie przyjął, w efekcie czego deweloperzy zmuszeni są zamknąć serwery 15 maja. Powód? Nierentowność gry.


3. Albion Online przechodzi na Free-to-Play

Niespodzianka! Sandboksowy MMORPG, którego zdecydowanie polecam, przechodzi na Free-to-Play. Tytuł ten jest dobry, ale ma swoje problemy. Twórcy uznali, że dotrą do większej liczby graczy, jeśli udostępnią go w pełni za darmo. I tak też się stanie 10 kwietnia - będzie można grać bez żadnych ograniczeń w Albion Online. Uprzedzam jedynie o obecności konta premium (płatnego oczywiście), które zapewnia szereg bonusów.

A co z osobami, które kupiły grę? W ramach podziękowania otrzymają ”Widmowego Wilka”, 1000 sztuk złota oraz 3 dni konta Premium.


4. Apex Legends z battle passem i nową postacią

Gorące Apex Legends otrzymało battle passa, którego kupicie za 950 apex coins (około 40 złotych). Standardowo, przepustka wymaga wbijania poziomów, aby otrzymać przedmioty kosmetyczne. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli osiągniecie poziom 97 to będzie Was stać na battle pass, który pojawi się w przyszłym sezonie. Dla osób aktywnie grających w Apex Legends będzie to zatem jednorazowa inwestycja w grę.

Poza tym szereg postaci uzupełniony został o szalonego Octane’a. Jego pasywka pozwala mu regenerować 1 punkt zdrowia co 2 sekundy, kiedy nie otrzymuje on obrażeń. Q z kolei pozwala poświęcić trochę HP, aby Octane zyskał 30% bonusu do prędkości poruszania się oraz wszelakie spowolnienia działały na niego z mniejszą skutecznością. Warto dodać, że czas odnowienia tej zdolności wynosi jedynie jedną sekundę po skończeniu jej działania.

Ulti z kolei pozwala postawić jump pada na mapie z którego wszystko mogą skorzystać. Wyrzuca nas na sporą odległość, a do tego jest przy tym niezwykle cichy, więc idealnie sprawdzi się w pozycjonowaniu. Czas odnowienia to 90 sekund. Ciekawostką jest to, że jump pad odbija pociski, beczki z trującym gazem Caustica, czy granaty, co czasami warto wykorzystać w walce.


5. Survived By zamyka serwery

Kolejna informacja znikąd. Survived By to tytuł tworzony przez twórców Warframe. Taki roguelite MMO dla osób, które lubią grind, bullet hell oraz permanentną śmierć. Gra miała stabilną populację, aktualizacje wychodziły regularnie, ale deweloperzy postanowili zamknąć projekt. Dlaczego? Jak sami tłumaczą, rozminęli się z wizją na temat samego Survived By. Produkcja miała być czymś innym, niż ostatecznie wyszło.

Oficjalne zamknięcie serwerów nastąpi 19 kwietnia.


6. Tryb Survival w Fallout 76 w przyszłym tygodniu

Bethesda poinformowała, że ich w pewnym sensie kultowy Fallout 76 otrzyma zapowiadany tryb Survival pod koniec marca. Dokładnie 26, a wszystko w ramach darmowej aktualizacji. Czego można się po tym trybie spodziewać? Generalnie większego przyrostu punktów doświadczenia, tablic rankingowych, zmienionej mechaniki respawnu oraz śmierci, ale przede wszystkim soczystego PvP.

Twórcy poinformowali, że w trybie Survival wszyscy gracze, którzy nie są w naszej drużynie, oznaczeni zostaną jako wrogowie. Nie będzie zatem żadnych restrykcji, dotyczących atakowania ich. Będziemy mogli zatem spokojnie polować na rywali i walczyć o przeżycie w tak niesprzyjającym środowisku. Warto dodać, że mordowanie zapewni nam kapsle, ale pozwoli również lootować zwłoki rywali. A co tam, może się skuszę…


I doszliśmy do tego nieprzyjemnego momentu, w którym musimy się pożegnać. Zatem do zobaczenia w następnym tygodniu!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze