Co w sieciówkach piszczy #66

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 03 Marzec 2019
  • Komentuj 2

To jest wybitnie ciężko pisane podsumowanie tygodnia przeze mnie. Wszystko dlatego, że nadal trwa Intel Extreme Masters w Katowicach i mam urwanie głowy. Dlatego najmocniej Was przepraszam za spadek jakości, który może być tutaj odczuwalny. Ciągle w głowie mam bowiem fantastyczne mecze CS:GO w Spodku oraz zdecydowany nadmiar Fortnite’a. Poważnie, Epic Games było dosłownie WSZĘDZIE!

Wracajmy jednak do tematu – co działo się w minionym tygodniu?

1. Black Desert Online za darmo? Tak, jeśli spełnicie pewien warunek

2. Zandalari trolle i Kul Tirańczycy w marcu w World of Warcraft

3. The Elder Scrolls Online powiększyło się o DLC Wrathstone

4. Ślub w klimacie Final Fantasy XIV? Za jedyne 120 tysięcy złotych!

5. Zwolnienia w ArenaNet – ponad 100 osób bez pracy

6. Warframe udostępniło Nightwave Series 1 na wszystkich platformach


1. Black Desert Online za darmo? Tak, jeśli spełnicie pewien warunek

Kolejny raz można wyrwać tego MMORPG-a za darmo, ale pod warunkiem, że uda Wam się spełnić pewien warunek. Tym razem trzeba pobrać tryb battle royale o nazwie Shadow Arena i zabić przynajmniej pięć osób. Oferta ważna jest do 27 marca, więc korzystajcie. Zainteresowanych odsyłam tutaj.


2. Zandalari trolle i Kul Tirańczycy w marcu w World of Warcraft

Blizzard poinformował, że 12-13 marca do World of Warcraft przybędzie aktualizacja 8.1.5. Oznacza to, że będzie można stworzyć wreszcie nowy rodzaj trolla z Zandalar lub ludzi z Kul Tiras. Te dwie rasy wejdą bowiem w poczet dostępnych Ras Sprzymierzonych. Oczywiście wcześniej trzeba będzie spełnić szereg wymagań, ale prócz przymusu wbicia konkretnej reputacji na poziom Exalted to nie ma tam nic specjalnego do zrobienia.

Poza tym, aktualizacja 8.1.5. wprowadzi zremasterowane battlegroundy -  Arathi Basin oraz Warsong Gulch. Nie zabraknie również kilku drobniejszych nowości, jak przedmioty i questy do profesji, czy kilka atrakcji do Brawler’s Guild.


3. The Elder Scrolls Online powiększyło się o DLC Wrathstone

DLC wprowadza dwa nowe dungeony oraz sporo przedmiotów oraz rzeczy dekoracyjnych. Służy również za wstęp fabularny do nadchodzącego, pełnoprawnego rozszerzenia do gry. Niemniej to nie jedyna nowość, jaka udostępniona została w The Elder Scrolls Online.

Poza płatną zawartością, TESO wprowadziło również atrakcje dla wszystkich. Mowa tutaj o nowym battlegroundzie, zwiększonej ilości Champion Points, nowych domkach, osiągnięciach oraz usprawnieniach graficznych.


4. Ślub w klimacie Final Fantasy XIV? Kosztuje jedyne 120 tysięcy złotych

Specjalna firma podpisała umowę ze Square Enix, dzięki której mogą przeprowadzać śluby stylizowane na identyczną uroczystość z MMORPG-a Final Fantasy XIV. Do naszej dyspozycji oddane są przedmioty z gry, dekoracje, muzyka, tort, specjalne zaproszenia – generalnie praktycznie wszystko to, co znajdziemy normalnie we wspomnianej produkcji.

Taka przyjemność kosztuje przy tym około 120 tysięcy złotych, więc nie należy do najtańszych. Pierwsza ceremonia jest już za nami. Co ciekawe, uczestniczył w niej nawet specjalny gość honorowy, czyli sam Naoki Yoshida – producent Final Fantasy XIV.


5. Zwolnienia w ArenaNet – ponad 100 osób bez pracy

Początek 2019 roku to czas sporych zmian w wielu firmach. NCsoft poinformowało, że nie osiągnęło zadowalających wyników finansowych, więc redukuje ilość pracowników w swoich firmach. Oberwało się również i ArenaNet, które jest pod ich skrzydłami. W efekcie restrukturyzacji, z pracą pożegnało się przynajmniej 100 osób. Warto tutaj zaznaczyć, że deweloper zatrudniał 400, więc to spora redukcja.

Dodatkowo oddział wydawniczy ArenaNet przeniesiony zostanie do NCsoft West. Twórcy Guild Wars 2 zapewniają, że te zmiany nie wpłyną na zaplanowane nowości do ich MMORPG-a. Miejmy nadzieję, że okaże się to prawdą.


6. Warframe udostępniło Nightwave Series 1 na wszystkich platformach

W Warframe na wszystkich platformach równocześnie (PC, XOne, PS4, Switch) udostępniona została aktualizacja Nightwave Series 1 z pierwszym epizodem o tytule The Wolf of Saturn Six.  Nightwave to ”nowa radiostacja zbudowana z intensywnego gameplayu, napędzanego fabułą”.

Gracze będą musieli dostroić się do fal radiowych, aby otrzymać dostęp do nowych wyzwań z nagrodami w postaci ekwipunku czy przedmiotów kosmetycznych. Usłyszymy głos Nory Night – tajemniczej postaci odpowiadającej za pierwszy epizod transmisji. Dzięki temu poznamy nieco więcej fabuły Warframe, czy spotkamy nowych przeciwników.


Dzisiaj to wszystko. Trzymajcie się ciepło!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze