Co w sieciówkach piszczy #125

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 26 Lipiec 2020
 • Komentuj 1

Witam w podsumowaniu wydarzeń w grach sieciowych. Dzisiaj będzie nieco o grach MOBA, nowej, ale jednak nie do końca nowej odsłonie Phantasy Star Online 2 oraz kilku innych drobnostkach. Wam z kolei przypominam o kremie zabezpieczającym przed słońcem oraz parasolce. Mamy bowiem kapryśną pogodę, która nie wie, czy spalić nas na wiór, czy zrobić mały potop. Ciekawe, co przyniesie zatem sierpień…

Czego możecie spodziewać się w „Co w sieciówkach piszczy”?

1. Phantasy Star Online 2: New Genesis to nowa gra obok starej gry

2. Brat Yasuo zawita do League of Legends

3. Final Fantasy XIV stanie się bardziej darmowe!

4. Rocket League zniknie ze Steama i przejdzie na Free-to-Play

5. Japoński bóg księżyca trafi do Smite


1. Phantasy Star Online 2: New Genesis to nowa gra obok starej gry

Phantasy Star Online 2: New Genesis będzie dziwnym tworem, który dotrze do nas w 2021 roku w ramach modelu Free-to-Play. Wiemy, że tytuł będzie dostępny za darmo i pojawi się nie tylko na platformie Microsoft Store, ale również w innych miejscach. Nie będzie to aktualizacja do dostępnego Phantasy Star Online 2, ale osobna gra, utrzymywana równolegle względem pierwowzoru.

Pozwoli na współdzielenie konta/postaci, ale różnić się będzie dostępną zawartością, klasami postaci, grafiką i toną rzeczy. Tytuł traktować należy, jako ulepszoną wersję oryginału i New Genesis opowie własną historię. W obrębie konta będziemy mogli skakać pomiędzy dwiema wersjami, a nawet przerzucać postać. Fabularnie przeniesieni zostaniemy na 1000 lat wprzód!


2. Brat Yasuo zawita do League of Legends

Ledwo sarenka trafiła do LoL-a, a Riot Games zapowiada kolejną postać, która pojawi się  Runeterrze już przy okazji następnej aktualizacji. Kolejnym herosem będzie Yone, czyli brat Yasuo. Powstał z martwych (zginął z ręki brata) i teraz szuka spokoju w innym miejscu. Zresztą, jego historię przedstawi Wam fantastyczny cinematic, trwający aż 10 minut! Co ciekawe, będzie to 150 postać w League of Legends!

Jeśli chodzi o umiejętności Yone’a:

 • Way of the Hunter (pasywka) - Yone używa dwóch mieczy, sprawiając, że każdy atak zadaje więcej obrażeń magicznych. Jego szansa na trafienie krytyczne jest podwojona, ale trafienia krytyczne zadają mniej obrażeń.
 • Mortal Steel (Q) - Yone wykonuje pchnięcie, zadając wrogom obrażenia fizyczne. Przy trafieniu otrzymuje stack. Gdy ma dwa stacki, może zdashować przed siebie z falą, która podrzuci wrogów.
 • Spirit Cleave (W) - Yone tnie obszar w kształcie stożka przed sobą, zadając celowi obrażenia równe pewnemu procentowi jego maksymalnego zdrowia. Jeżeli trafi przeciwnika, Yone zyskuje tymczasową tarczę, która zwiększa się zależnie od tego, ilu bohaterów trafił.
 • Soul Unbound (E) - Yone może zmienić się w swoją duchową formę, by opuścić swoje ciało i otrzymać dodatkową premię do prędkości ruchu. Kiedy duchowa forma się zakończy, Yone powróci do swojego ciała i zada obrażenia o wartości zależnej od obrażeń zadanych w duchowej formie.
 • Fate Sealed (R) - Yone przecina wszystkich wrogów na swojej drodze, blinkując przez ostatniego trafionego przeciwnika i wszystkich podrzucając.

3. Final Fantasy XIV stanie się bardziej darmowe!

Square Enix poinformowało, że poszerza darmowego triala Final Fantasy XIV. Będziemy mogli grać za darmo do poziomu 60, otrzymamy cały dodatek Heavensward do własnej dyspozycji, zgarniemy rasę Au Ra i klasy Dark Knight, Astrologian oraz Machinist! Przekłada się to na przynajmniej 100 godzin darmowego grania i testowania tego MMORPG-a.

To naprawdę szczodra i genialna oferta, dzięki której każdy będzie mógł niemal w pełni sprawdzić Final Fantasy XIV, bowiem do tego czasu i fabuła się rozwinie i system walki, więc nikt nie będzie mógł marudzić jedynie na słaby początek gry! Wspomniane łakocie zaczną obowiązywać 11 sierpnia.


4. Rocket League zniknie ze Steama i przejdzie na Free-to-Play

Nie, to nie żarty. Epic Games Store już tego lata w pełni zagarnie Rocket League. Gra dostępna będzie na wspomnianej platformie, ale spokojnie, jeśli kupiliście ją na Steamie to zachowacie do niej dostęp. Deweloperzy poinformowali, że gra zniknie, kiedy wejdzie w życie aktualizacja zmieniająca jej model biznesowy na Free-to-Play.

Tak, to również nie jest żart. Rocket League po 5 latach wojowania na rynku, przechodzi na Free-to-Play. Konkretnej daty nie podano, ale zaznaczono, że jeszcze tego lata pogramy w samochodową piłkę nożną za darmo. No i super!


5. Japoński bóg księżyca trafi do Smite

Boska MOBA otrzyma swoją 111 postać w postaci Tsukuyomi, czyli japońskiego boga księżyca. Do Smite ten jegomość zawita w sierpniu, ale Hi-Rez nie podało jeszcze konkretnej daty. Wiemy natomiast, że Tsukuyomi będzie zabójcą, zdatnym do grania w dżungli lub na samotnej alejce. Jeśli chodzi o jego umiejętności to zobaczycie je poniżej, a do tego polecam zapowiadającą bóstwo animację:

 • Shingetsu i Mangetsu - Tsukuyomi trzyma Shingetsu w swej lewej dłoni, a Mangetsu w prawej. Kiedy obie te bronie zadadzą obrażenia wrogowi, zyskują dodatkową moc. Wzmocniony Shingetsu zyskuje 50% rozcięcia na połowy i przywraca manę. Wzmocniony Mangetsu zadaje dodatkowe obrażenia i przywraca zdrowie.
 • Shuriken Znikający Księżyc - Tsukuyomi wzywa Shingetsu, przywołując shuriken Znikający Księżyc. Shuriken zadaje wrogom obrażenia i zatrzymuje się na bogach, wbijając się w nich. Jeśli Tsukuyomi zbliży się do trafionego boga, odzyskuje shuriken i skraca jego czas odnowienia. Po użyciu tej zdolności następny atak podstawowy Shingetsu staje się dystansowym. Atak ten kradnie szybkość ruchu trafionemu wrogowi.
 • Kusarigama - Shingetsu i Mangetsu wspólnie tworzą Kurasigamę. Tsukuyomi wywija nią na lewo i prawo, zadając trafionym wrogom obrażenia i rozbrajając ich. Następnie wykonuje nią cios do przodu z jeszcze większą siłą i ogłusza trafionych wrogów. Podczas aktywacji Tsukuyomi zyskuje +33% do szybkości ruchu i jest odporny na efekty odrzucenia do tyłu.
 • Kolczatki Srebrny Księżyc - Tsukuyomi trzyma Mangetsu wysoko, gdy ten eksploduje światłem gwiazd, a te spadają na ziemię. Kiedy lądują, stają się kolczatkami. Trafieni nimi wrogowie otrzymują obrażenia i zostają spowolnieni na 2,5 s. Wrogowie, którzy wejdą na obszar z kolczatkami znowu otrzymują obrażenia i zostają spowolnieni. Po użyciu tej zdolności następny atak podstawowy Mangetsu będzie dystansowym. Atak ten zadaje dodatkowe nieuniknione obrażenia.
 • Przeszywające światło Księżyca - Tsukuyomi przyzywa moc Księżyca w pełni, zyskując odporność na Kontrolę tłumu i 50% redukcji obrażeń. Wystrzeliwuje 4 przeszywające promienie światła księżycowego. Trafieni nimi wrogowie otrzymują obrażenia i zostają oznaczeni. Każdy promień może trafić do 3 wrogich bogów. Po wystrzeleniu wszystkich promieni Tsukuyomi rzuca się naprzód z prędkością światła, przenikając przez wrogów w tej kolejności, w jakiej zostali trafieni, zadając poważne obrażenia. Tsukuyomi kończy swój bieg na ostatnim trafionym wrogu.

I to by było na tyle! Trzymacie się… ciepło?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze