Co w sieciówkach piszczy #118

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 24 Maj 2020
  • Komentuj 0

Eloszka wszystkim! Powracamy do podsumowania tygodnia w grach sieciowych. Ostatnio zaniedbałem serię, ale przyznaję, że musiałem odpocząć od tego formatu. Teraz wracamy ze zdwojonymi wysiłkami. Co zatem w sieciówkach piszczy? Niby nic specjalnego, ale znalazło się miejsce na jedną aferę!

Rozkład jazdy:

1. W Fortnite wyemitowano zwiastun nowego filmu Christophera Nolana

2. ArcheAge: Unchained zmienia duże aktualizacje w płatne DLC

3. Korupcję czekają zmiany w World of Warcraft

4. Gwint jest już dostępny na Steamie

5. Artifact 2.0 uruchomi betę jeszcze w tym miesiącu


1. W Fortnite wyemitowano zwiastun nowego filmu Christophera Nolana

Można było obejrzeć na żywo na Ekranie Głównym Królewskiej Imprezy światową premierę nowego zwiastuna filmu TENET, nadchodzącego filmu uznanego reżysera Christophera Nolana. W rolach głównych John David Washington i Robert Pattinson.

Pierwszy pokaz zwiastuna odbył się w Fortnite 22 maja, o godz. 2:00 czasu polskiego. Zwiastun buł transmitowany o pełnych godzinach, aż do 23 maja, godz. 2:00 czasu polskiego. Dodatkowo, Geoff Keighley ujawnił, że w ciągu kilku nadchodzących miesięcy wyświetli kultowy, pełnometrażowy film Christophera Nolana na Dużym Ekranie na Królewskiej Imprezie. Szczegóły dotyczące daty i tytułu podane zostaną niedługo!


2. ArcheAge: Unchained zmienia duże aktualizacje w płatne DLC

No to się porobiło. ArcheAge: Unchained oryginalnie zapowiadany był, jako wersja Buy-to-Play, darmowego MMORPG-a. Różnić się miał od oryginału brakiem elementów Pay-to-Win, skromnym Item Shopem oraz przymusem uiszczenia jednorazowej opłaty za grę. Najwidoczniej cyferki w księgowości przestały się zgadzać, bowiem podjęto nietypową decyzję. Poinformowano, że przyszłe, duże aktualizacje, będą sprzedawane w formie DLC.

I nie, nie są to opcjonalne DLC, ale pełnoprawna zawartość gry, którą trzeba posiadać, aby móc dalej rozwijać swoją postać w ArcheAge. Tym samym deweloperzy wprowadzili dodatki do gry, kiedy deklarowano, że żadnych więcej opłat w ArcheAge: Unchained nie będzie, a tytuł utrzyma się ze sprzedaży przepustki sezonowej oraz przedmiotów kosmetycznych. Jak widać, rzeczywistość okazała się zgoła inna…


3. Korupcję czekają zmiany w World of Warcraft

Blizzard zapowiedział ogromne zmiany w systemie Corruption oraz legendarnego płaszcza, które już niedługo trafią do World of Warcraft. Przykładowo, Echoes of Ny'alotha otrzyma zwiększoną szansę na zdobycie i to pięciokrotnie. Co więcej, waluta ta będzie do zdobycia dla wszystkich naszych postaci, gdy tylko jedna z nich ukończy quest na zdobycie wspomnianej wyżej, legendarnej peleryny.

NPC Mother otrzyma nowy przedmiot, który będziemy mogli kupić za Echoes of Ny'alotha - Preserved Contaminants. Cóż to takiego? To po prostu możliwość nałożenia konkretnego Corruption na wybrany przez nas element ekwipunku. Cóż to nam daje? Dzięki tej opcji będziecie mogli włożyć takie Corruption, jakie tylko chcecie, bez potrzeby polegania na RNG w postaci zdobycia przedmiotu z odpowiednim efektem.

Mother będzie miała tylko kilka Preserved Contaminants przy sobie z konkretnymi korupcjami. Te zaś będą zmieniały się u tego NPC dwa razy w tygodniu, co pozwoli zaopatrzyć się w takie efekty, jakich potrzebujecie. Jeśli zaś chodzi o legendarny płaszcz to będzie on o wiele bardziej przystępniejszy. Wraz z przyszłą aktualizacją, Blizzard informuje, że każda ranga peleryny wymagać będzie tylko 1 Horrific Visions, aby móc ten przedmiot wzmocnić.


4. Gwint jest już dostępny na Steamie

GWINT na Steamie w pełni obsługuje rozgrywkę międzyplatformową i synchronizację z innymi wersjami gry, co oznacza, że możecie rywalizować z graczami z iOS, Androida i GOG.COM oraz przenosić między tymi platfromami swoje przedmioty i postępy. Dodatkowo, GWINT na Steamie zawiera osiągnięcia oraz karty kolekcjonerskie!

Aktualizację otrzymała również gra Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści na Steam, dzięki czemu możliwe jest teraz zdobywanie nagród do GWINTA podczas gry w Wojnę Krwi. Wśród nagród znajdują się karty premium oraz elementy kosmetyczne, które zostaną automatycznie odblokowane po spełnieniu określonych warunków. Użytkownicy, którzy wcześniej grali w Wojnę Krwi na Steamie, mogą odblokować zdobyte nagrody, pod warunkiem, że ukończyli rozgrywkę w trybie online (z podłączeniem do internetu).

Ponadto, każdy posiadacz Wojny Krwi na Steam otrzyma dodatkową zawartość do GWINTA:

  • 2 awatary
  • 2 tytuły gracza
  • 5 beczek premium
  • 20 kart z Wojny Krwi

5. Artifact 2.0 uruchomi betę jeszcze w tym miesiącu

Nie, to nie żart. Valve informuje, że Artifact 2.0 staje się faktem i jeszcze w maju uruchomiona zostanie wersja beta tejże karcianki. Co prawda dostęp do niej będzie mocno ograniczony, ale jest szansa, że każdy zagra. Pod warunkiem, że kupiliście grę, bowiem to właśnie jej posiadacze otrzymają możliwość sprawdzenia zmian. Początkowo tylko garstka wybrańców, a z czasem wszyscy.

Valve zapewnia również, że beta Artifact 2.0 potrwa dłużej, niż oryginalnej gry. Twórcy chcą, aby reboot był udany, dlatego nie zamierzają niczego przyśpieszać. W ramach testów przyjdzie nam sprawdzić kampanię fabularną, zmiany w balansie, nowych bohaterów, nowy system odblokowywania kart oraz wiele innych aspektów gry. Na ten moment nie ma również informacji o NDA, więc istnieje spora szansa na materiały z odnowionego Artifact!


I dzisiaj to by było na tyle. Trzymajcie się, cześć!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze