Co w sieciówkach piszczy #113

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 22 Marzec 2020
  • Komentuj 0

Cześć wszystkim. Przyszło nam żyć w szalonych czasach, prawda? Jeden wirus wystarczy bowiem, aby wstrząsnąć całym światem i wpłynąć na życie wszystkim ludzi. Nie podchodźcie do tego lekceważąco, tylko słuchajcie ekspertów – siedźcie w domu, kiedy możecie, nie wychodźcie bez powodu na zewnątrz, grajcie i dbajcie o siebie (myjcie ręce, nie dotykajcie oczu, ust, nosa oraz pamiętajcie o witaminach oraz odporności!). Poważnie, nie ma co sobie żartować – liczy się teraz pełna kooperacja oraz solidarność! Wierzę, że mnie nie zawiedziecie :).

Dosyć umoralniania, pora na to, po co tutaj przyszliście:

1. Helikoptery w Fortnite

2. Artifact powróci odmieniony

3. Heroes of the Storm udostępnia tymczasowo herosów za darmo

4. Poznajcie Echo, ostatnią postać w Overwatch przed Overwatch 2

5. Teamfight Tactics już na mobilkach i z Galaktykami, ale bez Galaktyk


1. Helikoptery w Fortnite

Dobrze czytacie, ale czy to jakiekolwiek zaskoczenie? Helikoptery są już dostępne w Fortnite, ale o dziwo nie zostały wyposażone w żadne narzędzie siania zagłady czy chaosu. Zamiast tego to powietrzny środek transportu, który może pomieścić do czterech osób na pokładzie. Jedyną jego bojową funkcją jest możliwość taranowania przeciwników. Co ciekawe, nie ma paliwa, więc można nim całkiem ciekawie pokombinować!


2. Artifact powróci odmieniony

Valve potwierdziło, że Artifact nie zostanie porzucony. Po 23 marca otrzymamy garść konkretów co deweloperzy planują zrobić ze swoją karcianką. Gaben sam wyraził dezaprobatę oraz niezadowolenie ze stanu gry, więc ewidentnie coś jest na rzeczy. Pozostaje zatem trzymać kciuki, aby całość wyszła na plus. Kto wie, może plotki okażą się prawdziwe? Według doniesień, Artifact 2.0 miał być odmienioną grą w modelu Free-to-Play. Czas pokaże co z tego wyniknie.


3. Heroes of the Storm udostępnia tymczasowo herosów za darmo

W ramach siedzenia na rzyci w domu, deweloperzy rozdają mnóstwo łakoci. Wargaming dał na dwa tygodnie konta premium do swoich gier, na różnych platformach (GOG, Steam, Epic) możecie przypisać kilka gier za darmo, Final Fantasy XIV Complete Edition wyrwiecie za połowę ceny, a w World of Warcraft obowiązuje 100% bonus do zdobywanych punktów doświadczenia. W takim Heroes of the Storm z kolei, wszystkie postacie udostępnione zostały za darmo na czas ograniczony.

W zasadzie nie sposób wymienić wszystkich promocji w grach sieciowych, więc musicie mieć oczy szeroko otwarte. Kto wie, może trafi się jakiś bonus, który i Was zainteresuje?


4. Poznajcie Echo, ostatnią postać w Overwatch przed Overwatch 2

Blizzard zaprezentował Echo, która dostępna jest już na serwerach testowych i niedługo powinna pojawić się oficjalnie w Overwatch. Wiedzieliśmy, że postać ta trafi do gry, ale nikt nie spodziewał się, kiedy to nastąpi. Niespodzianką są również jej umiejętności, a zwłaszcza ulti:

  • Trójstrzał - Echo wystrzeliwuje jednocześnie trzy pociski układające się w trójkątny wzór.
  • Bomby Przyczepne - Echo wystrzeliwuje salwę przyczepnych bomb, które wybuchają po krótkim czasie.
  • Lot - Echo szybko rusza naprzód i może swobodnie wzbić się w powietrze.
  • Skupiona Wiązka - Echo przez kilka sekund podtrzymuje działanie wiązki, która zadaje bardzo duże obrażenia celom mającym mniej niż połowę zdrowia.
  • Szybowanie (pasywne) - Echo może szybować, opadając.
  • Duplikacja (ulti) - Echo duplikuje cechy wyznaczonego wrogiego bohatera i zyskuje jego zdolności na 15 sekund.

Co poza tym? Potwierdzono, że Echo to ostatnia postać w Overwatch przed wydaniem Overwatch 2. Nie otrzymamy zatem żadnych, nowych bohaterów, póki Blizzard nie ukończy prac nad „kontynuacją”. Pozostaje liczyć zatem na to, że nie będziemy musieli czekać całego roku…


5. Teamfight Tactics już na mobilkach i z Galaktykami, ale bez Galaktyk

Dziwny tytuł, prawda? Niemniej oddaje sedno informacji! Riot Games poinformowało, że ich Teamfight Tactics jest już dostępne na urządzeniach mobilnych. Mowa tutaj zarówno o Androidzie, jak i iOS, więc jest co świętować. Obowiązuje cross-play, współdzielenie konta oraz wszelakie bajery tego typu, więc możecie bez obaw grać na PC, czy na smartfonie – nic na tym nie stracicie. Co poza tym?

W patchu startowym, czyli 10.6 nie będzie żadnych Galaktyk. Następnie w patchu 10.7 Riot wprowadzi mechanikę z Galaktykami (mniej więcej dwa tygodnie po premierze). Twórcy tłumaczą to tym, że potrzebują tego jednego patcha, aby ustabilizować normalny stan gry i dać Wam szansę na zapoznanie się z nową rotacją (szczególnie tym, którzy nie mieli okazji grać na serwerze testowym), dlatego jeden patch będzie pozbawiony Galaktyk. Co jest śmieszne, bo patch startowy usuwa Żywioły i wprowadza nas w Galaktyki, ale w tym przypadku sytuacja jest całkowicie zrozumiała.


To by było na tyle. Trzymajcie się ciepło i dbajcie o siebie!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze