Co w sieciówkach piszczy #105

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 05 Styczeń 2020
  • Komentuj 1

Witajcie wszyscy! Rok 2019 za nami, pora zatem rozpocząć nową dekadę. Życzę Wam, aby rok 2020 był lepszy, przyjemniejszy, pełen zdrowia, dobrych gierek, przyjemnych wydarzeń i generalnie na bogato. A przynajmniej lepiej niż to podsumowanie tygodnia, które jest takie sobie – w okresie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia, a Sylwestrem niewiele bowiem się działo.

Jakie nudziarstwo mam dla Was dzisiaj?

1. New World będzie po polsku

2. Pokemon GO blokuje tymczasowo możliwość dodawania nowych PokeStopów

3. Mroźne Wyzwanie czeka w Albion Online

4. Europejska TERA szykuje się na przyjęcie graczy z regionu SEA

5. Ashes of Creation z pierwszymi testami w 2020 roku


1. New World będzie po polsku

W sumie to istotna informacja. Amazon podało, że ich MMO o nazwie New World udostępnione zostanie w języku polskim. Nie będzie dubbingu, a jedynie kinowe spolszczenie, dotyczące przede wszystkich interfejsu, itd. Niemniej to dobra informacja, która powinna przypaść do gustu zwolennikom lokalizacji gier.

Do tego wiemy, że produkcja wystartuje w maju, zaoferuje wielkie bitwy kooperacyjne, przeciwko hordom przeciwników, dostępna będzie w modelu Buy-to-Play, a PvP ma być rzeczą opcjonalną. Czekacie na New World?


2. Pokemon GO blokuje tymczasowo możliwość dodawania nowych PokeStopów

Pokemon GO ma taki problem, że w miejscach mniej zamieszkałych okazuje się praktycznie niemożliwe do grania. Brakuje stworków, PokeStopów, czy GYM-ów i gracze prosili Niantic o przyjrzenie się sprawie. Deweloper postanowił oddać w ręce graczy możliwość rozwijania gry, wysyłając sugestie, co gdzie powinno się pojawić. Każdy posiadacz konta na poziomie 40. Mógł tego dokonać.

Firma tymczasowo zablokowała wyżej wspomnianą funkcję, a to z powodu zbyt wielkiego zainteresowania. Muszą teraz rozpatrzyć wszystkie propozycje i ustosunkować się do sytuacji, dlatego chwilowo nie można wysyłać sugestii. Równocześnie nie można również edytować obecnie istniejących punktów, zgłaszając prośby o ich usunięcie, bo naruszają czyjąś prywatność, itd.


3. Mroźne Wyzwanie czeka w Albion Online

Mroźne Wyzwanie jest już dostępne dla graczy Albion Online. Wyzwanie tego miesiąca przywraca popularnego Mroźnego Barana, twardego wierzchowca z zaklęciem umożliwiającym mu skok w wybrane miejsce. Dzięki stosunkowo dużej szybkości poruszania się i dużemu udźwigowi, ten wierzchowiec stanowi idealnego kompana na misjach zbierackich.

Poza Mroźnym Baranem, możecie odblokować Pierścień Awatara Mroźnego Wyzwania. Ten przedmiot niepodlegający wymianie handlowej odblokowuje tę ramkę awatara dla jednej postaci, może także zostać wymieniony na jeden Talon Poszukiwacza Przygód u Kupca Ozdób.  Przez cały miesiąc możesz odblokowywać skrzynie Mroźnego Wyzwania aby otrzymać cenne nagrody, takie jak Tomiska Poszukiwacza Przygód i worki Srebra, a do tego lodowe posągi i klasyczny kostium Bogatego Szlachcica.


4. Europejska TERA szykuje się na przyjęcie graczy z regionu SEA

Tera Online SEA ogłosiła swoje zamknięcie, ale to nie znaczy, że gracze zostaną porzuceni. Nasz wydawca, Gameforge, poinformował, że europejska wersja gry przygarnie społeczność z regionu SEA i potraktuje ich, jak swoich graczy. 7 stycznia rozpocznie się możliwość transferowania swoich postaci, dzięki czemu nikt nie powinien czuć się poszkodowany, a europejskie serwery Tera Online powinny się nieco zaludnić.


5. Ashes of Creation z pierwszymi testami w 2020 roku

O Ashes of Creation wciąż nie mamy większych konkretów. Deweloperzy raz na jakiś czas raczą nas wideo z tworzenia tego MMORPG-a, ale ważniejszych informacji brakuje. Podsumowanie 2019 roku rzuca nieco światła na projekt, zapowiadając przykładowo pierwsze testy alfa i to bez NDA!

Tak, Ashes of Creation uruchomi oficjalne testy Alpha One jeszcze w tym roku. Nie będzie obowiązywało żadne NDA, więc w końcu zobaczymy pełnoprawnie tytuł, na który swojego czasu czekało sporo osób. Mamy również spodziewać się sporej ilości blogowych wpisów, poświęconych klasom postaci, „node types”, czy ekwipunkowi.

Równocześnie deweloperzy poinformowali, że Ashes of Creation: Apocalypse również ładnie się rozwija. Niedługo rozpoczną się publiczne testy trybu Castle Siege, a w tym roku możemy spodziewać się większej ilości nowości.


I dzisiaj to by było na tyle. Zatem klasycznie, kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze