Co w sieciówkach piszczy #103

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 22 Grudzień 2019
  • Komentuj 0

Cześć wszystkim! Miałem w planach zrobienie świątecznego podsumowania tygodnia w którym znalazłoby się zestawienie wszystkich atrakcji w grach sieciowych. Problem w tym, że w tym roku jest jakoś tak wybitnie zwyczajnie. Bez większych fajerwerków, czy unikalności – takie tam zwykłe, sezonowe wydarzenie. Dlatego zamiast czegoś specjalnego, macie standardowe „Co w sieciówkach piszczy”.

To co tam piszczy?

1. Prezentacja starterów w Temtem

2. Patch 8.3 w WoW-ie w styczniu!

3. Cuisine Royale debiutuje. Za Walhalle!

4. Apex Legends z oficjalnymi turniejami – 3 miliony dolarów w puli nagród

5. Conan Chop Chop zadebiutuje w lutym

6. Guardian w Black Desert już w styczniu


1. Prezentacja starterów w Temtem

Temtem to realnie jedyna gra sieciowa na którą mam prawdziwy hype i zdecydowanie na nią czekam. Wyobraźcie sobie Pokemony MMO, ale na PC-ta, wyglądające o wiele ciekawiej niż to, co oferuje nam wersja Miecz i Tarcza, a do tego z kilkoma istotnymi zmianami. W efekcie Temtem to coś, co zdecydowanie polecam każdemu. Zwłaszcza, że Early Access gry rozpocznie się w styczniu!

Poniżej zaś znajdziecie prezentację starterów w Temtem. Do Waszej dyspozycji oddany zostanie Crystle, Smazee oraz Houchic. Na którego temtema się zdecydujecie?


2. Patch 8.3 w WoW-ie w styczniu!

Blizzard poinformował, że długo wyczekiwana aktualizacja 8.3 wreszcie pojawi się na serwerach World of Warcraft. Nastąpi to 15 stycznia w Europie i nie wiem, czy jesteście gotowi na moc atrakcji! Dostaniemy dwie, nowe sprzymierzone rasy, nową mechanikę w ekwipunku (Corrupted Gear), ostateczny rajd z samym N’Zothem, legendarny płaszcz od syna Deathwinga, możliwość transmogowania legendarnych broni, nowy Auction House, aktualizację klas – jest tego dużo!


3. Cuisine Royale debiutuje. Za Walhalle!

Gaijin Entertainment i Darkflow Software ogłaszają premierę pełnej wersji Cuisine Royale na PC, Xbox One i PlayStation 4. Do tej pory gracze uczestniczyli w beta-testach, które dla PC-towców rozpoczęły się w czerwcu 2018 roku. Teraz ten battle royale został oficjalnie wydany – w ramach teog ogłoszenia opublikowano również aktualizację Path to Valhalla.

Path to Valhalla, przynosi nowe magiczne rytuały, bronie i pojazdy, a także czwartą grywalną postać, wojownika z północy – Tordena. Cuisine Royale to dziwaczne battle royale, osadzone w magicznym świecie, w którym bohaterowie używają nie tylko broni palnej i białej, ale także nadprzyrodzonych zdolności, takich jak przywoływanie zombie czy spowolnienie czasu.

Aktualizacja wprowadza także inne elementy rozgrywki kojarzące się ze Skandynawią, takie jak zimowa wersja mapy Normandia, maska Lokiego oraz talizmany i kostiumy wikingów. Deweloperzy dodali także nowy sposób na odradzanie poległych towarzyszy z drużyny. Serce zabitego należy wrzucić do rytualnego ogniska, aby przywróci go do gry.


4. Apex Legends z oficjalnymi turniejami – 3 miliony dolarów w puli nagród

EA oraz Respawn mają świetna wiadomość dla wszystkich fanów i zawodników Apex Legends! Przedstawiają Apex Legends Global Series – serię oficjalnych turniejów, w których na PC wezmą udział zawodnicy z całego świata, o różnych poziomach zaawansowania.

Początkowo seria będzie się składać z dwunastu, rozgrywanych przez cały rok globalnych wydarzeń na żywo. Pierwszy turniej online odbędzie się 25 stycznia 2020 r. (rejestracja na wydarzenie ruszy 11 stycznia). Pierwszy główny turniej na żywo odbędzie się w dniach 13-15 marca 2020 r.

Łączna pula nagród wyniesie ponad 3 miliony dolarów. W turnieju mogą wziąć udział gracze na PC z ponad 60 krajów (Polska również!). Możecie rozpocząć zabawę, rejestrując się w Global Series już dziś. Wszystkie turnieje główne (Majors) i wydarzenia Premier w Apex Legends Global Series oraz niektóre turnieje online będą transmitowane na żywo.


5. Conan Chop Chop zadebiutuje w lutym

Tak, ten żart z okazji Prima Aprilis staje się prawdą. Conan Chop Chop wychodzi i to w pełni funkcjonalnym trybem sieciowym. Funcom poinformowało, że miało wydać grę wcześniej, ale ze względu na zapotrzebowanie na tryb multiplayer, zdecydowali się całość przesunąć.

W efekcie będziemy robili Chop Chop 25 lutego 2020 roku z innymi graczami. Oczywiście nie tak bezrefleksyjnie, bowiem nasze zadanie wymaga od nas mordowania hord wrogów, aby powstrzymać złego czarnoksiężnika, zanim ten przywoła jeszcze gorszego maga! Chop Chop!


6. Guardian w Black Desert już w styczniu

Ach, Kakao Games długo nie kazało nam czekać na debiut nowej klasy w Black Desert. Guardian, która władać będzie toporem bojowym oraz tarczą, pojawi się w grze już 22 stycznia, a od 24 grudnia otrzymamy możliwość rezerwowania nicków oraz projektowania jej wyglądu.

Jeśli chodzi o jej umiejętności to znamy ich tylko kilka:

  • Boulder Crush: Guardian uderza toporem w dół trzy razy, rozdzierając przeciwników i zadając potężne obrażenia.
  • Mountain Slam: Guardian rozbija ziemię, powodując wstrząsy, które zadają obrażenia otaczającym ją wrogom.
  • Black Blood Circle: Guardian przywołuje siły ziemi do swojego topora, tworząc wokół siebie niebezpieczny dla wrogów krąg.
  • Mutilation: Guardian ładuje energię i zmiata wrogów stojącymi przed nią za pomocą swojej topora bojowego.
  • Black Blood Slaughter: Guardian uwalnia naładowaną energię z [Mutilation] aby wywołać potężny podmuch, który zadaje duże obrażenia.

Ponadto wiemy, że klasa ta będzie stosunkowo powolna, ale w zamian zada spore obrażenia. Nie znamy również jej Przebudzonej Broni – tą informację Kakao Games trzyma w tajemnicy. Pozostaje zatem czekać!


Dzisiaj to by było na tyle. Cześć!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze