Ciemne chmury nad CS:GO

 • Autor: Adam Berdzik
 • Opublikowano: 30 Listopad 2016
 • Komentuj 10

Już nie będzie tak słonecznie!

Już nie będzie tak słonecznie!

Po wielu latach od wypuszczenia Counter Strike:GO dzięki uprzejmości moderów Lewisa Palfrey'a i Luke’a Millanta, produkcja ma doczekać się dość znaczącej modyfikacji. Chodzi o wprowadzenie do rozgrywki warunków pogodowych. Twórcy podkreślają , że upgrade zostanie umieszczony na różnych mapach w tym Dust2 Cache, Mirage czy Overpass. Moderzy zapewniają około 10 różnych warunków pogodowych. Millanta podkreśla, że pracuje również nad modyfikacją zmiennych warunków klimatycznych w grze, z tym, że taka operacja wymaga lepszego poznania konstrukcji map. Lewis Parlfrey, znany ze swojej pracy nad CS’em oraz Golden Eye, zobowiązuje się wspomóc Millantę w tym projekcie. Autorzy pomysłu podkreślają, że warunki pogodowe mają utrudnić graczom prowadzenie rozgrywki ''Padający deszcz ma sprawić, że wrogów trudniej będzie usłyszeć'' mówi Millanta.

Burze, deszcze i mgły - to wszystko wpłynie na rozgrywkę

Burze, deszcze i mgły - to wszystko wpłynie na rozgrywkę

Millanta podaje za przykład, że ''padający deszcz utrudni graczom lokalizację wrogich jednostek”, oraz ''gracze z AWP na mapach pogodowych nie będą mieli aż takiej przewagi, ponieważ warunki tj. deszcz, mgła czy burza piaskowa, będą miały znaczący wpływ na widoczność”. Jakie dokładnie zmiany moderzy mają na myśli?
 1. Burza z piorunami (Ulewa, zmniejszona widoczność, kałuże, częste błyskawice, chmury burzowe)
 2. Ulewa ( średnia widoczność, kałuże, przypadkowe błyskawice, chmury burzowe)
 3. Mżawka (Normalna widoczność, kałuże, bez błyskawic, chmury burzowe)
 4. Intensywna burza piaskowa( słaba widoczność, pył w atmosferze, niebo towarzyszące burzy piaskowej –sandstrom sky-
 5. Średnio-intensywna burza piaskowa (Średnia widoczność, pył w atmosferze, sandstorm sky)
 6. Lekka burza piaskowa ( dobra widoczność, sandstrom sky)
 7. Gęsta mgła (słaba widoczność, pochmurne niebo)
 8. )Lekka mgła (Średnia widoczność, pochmurne niebo)
 9. Pogoda po deszczu (Normalne otoczenie z kałużami)
 10. Domyślna wersja mapy (bez zmian)
Ze wstępnych rozmów moderzy twierdzą, że odzew na takie urozmaicenie rozgrywki jest dość dobry. Zdania w komentarzach są jednak podzielone. Jedni uważają, że pomysł jest ekstremalnie dobry i takich opinii znajdziemy najwięcej. Ale... Inny gracze obawiają się ''upadku FPSów'' (?!) czy najzwyczajniej utraty klimatu CS’a. Wśród społeczności pojawiają się też głosy o rozszerzeniu tej modyfikacji o cykl dnia i nocy jednakże na razie projektanci nie skomentowali tej idei.

Na cykl dobowy jeszcze przyjdzie czas

Na cykl dobowy jeszcze przyjdzie czas?

Twórcy zachęcają graczy CS’ a do oceny ich pomysłu. Pozwoli to przyśpieszyć i usprawnić pracę nad ewentualnymi błędami. Jeżeli jesteście graczami CS’a to z chęcią poznam Wasz stosunek do tego projektu. Zapraszam do wypowiedzi w komentarzach! [źródło: pcgamer.com, steam.com]
Autorem wpisu jest Artur Fabijan

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze