Chętni na mroczną baśń w gatunku metroidvania?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 24 Wrzesień 2020
  • Komentuj 0

Metroidvania – pamiętacie jeszcze o takim gatunku? Dzisiaj nie wszyscy korzystają z takiego nazewnictwa, często zastępując je soulslike, podobnymi do Zeldy, czy roguelike. Nie są to w pełni trafne określenia, bowiem dobra metroidvania to gatunek sam w sobie, który wyraźnie odznacza się na tle innych gier. I powiadam Wam, że takich produkcji nigdy za wiele!

The Guise ma demo na Steam.

The Guise to mroczna i niepokojąca baśń w formie metroidvanii

GameNet ogłasza wydanie mrocznej gry z gatunku metroidvania od niezależnego developera Rasul Mono, The Guise. Tytuł ukaże się na Steamie 20 października – obecnie można zagrać w darmową wersję demo, obejmującą 29 poziomów gry (ok. 60 min rozgrywki), aby zapoznać się z fascynującą historią sieroty imieniem Ogden.

Gracze wcielą się w postać Ogdena – sieroty, którego ciekawość jest początkiem przygody. Nieposłuszny wychowanek sierocińca ulega pokusie i wkrada się do zamkniętego pokoju. Tam przymierza przeklętą maskę i przekształca się w potwora. Od tego momentu będzie musiał przyzwyczaić się do nowego ciała, opanować potworne zdolności i nie stracić resztek swojego człowieczeństwa. Cechuje go bestialska zwinność, nieludzkie zdolności i siła. Ale musi uważać – w tym wrogim świecie prawie wszystko jest stworzone po to, aby go dopaść.

Cechy charakterystyczne The Guise:

  • Zwariowana baśń - Świat The Guise jest pełen przerażających miejsc, w tym umierających wiosek, ciemnych lasów, labiryntów i śmiercionośnych dolin, rojących się od demonów. Odkryj sekrety, ukryte przejścia i pomieszczenia ze skarbami, które rzucają nowe światło na świat Ogdena.
  • Wykorzystajcie swoją nową postać - Głównym haczykiem rozgrywki jest Wasza uparta, potworna forma. Jako człowiek moglibyście walczyć mieczem lub inną bronią, ale teraz możecie polegać tylko na nowo odkrytych dzikich zdolnościach.
  • Ewoluujcie - Odblokujcie nowe potworne zdolności, pokonując bossów i wchłaniając ich umiejętności. Za każdym razem, gdy pokonujecie zwykłego wroga, zbieracie jego gałki oczne – lokalną walutę, którą można wydać na ulepszenie swoich umiejętności za pomocą Kolektora Oczu.
  • Szukajcie światła w ciemności - Makabryczny świat The Guise może być surowy i niesprawiedliwy, ale wciąż jest kilka osób, na które możecie liczyć - na przykład dzieci, których oczy pozostają nieskalane, których postrzeganie świata jeszcze nie zostało dotknięte przez ciemność. Albo Kolekcjoner Oczu, który ostro wyczuwa ból i rozpacz tego chłopca uwięzionego w ciele potwora.

Więcej informacji o grze znajduje się na Steamie. Ja z pewnością dam jej szansę z powodu nietypowego klimatu.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze