Chętni na małe, klasyczne Playstation?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Wrzesień 2018
  • Komentuj 6

Sony niedługo wypuści na rynek nową konsolę i nie będzie to PlayStation 5. Zamiast tego dostaniemy zminiaturyzowaną wersję klasycznego PSXa, czyli konsoli która ćwierć wieku temu zrewolucjonizowała branżę gier. Sprzęt zadebiutuje na początku grudnia. 

Trzeciego grudnia 1994 roku na rynku pojawiło się pierwsze Sony PlayStation. PSX szybko zdoby status kultowego i ostatecznie rozeszło się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Teraz Sony, chcąc uczcić ćwierćwiecze swojej konsoli, przygotowało dla graczy sentymentalną podróż w przeszłość w postaci PlayStation Classic.

Cena nowej zabawki została ustalona na 449 złotych. Dużo? W zamian dostajecie, obok samej konsoli, 20 gier, dwa pady - o analogowych gałkach możecie zapomnieć - oraz kabel HDMI.  Póki co ich pełna lista nie jest znana, ale wiemy, że na pewno zagramy w  R4 Ridge Racer Type 4, Tekkena 3 czy choćby Final Fantasy VII. Z czasem Japończycy mają ujawniać kolejne tytuły. 

Czym PlayStation Classic będzie się różnił od oryginalnego PSXa? Oczywiście rozmiar. Classic jest sporo mniejszy od swojego dużo starszego brata - jego wymiary to 149 x 33 x 105 mm, a waga mieści się w 170 gramach. Różnicę widać gołym okiem:

Rozmiar nie ma znaczenia

To jak, fajny prezent pod choinkę?

[źródło: playstation.com ]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze