Bloodlines 2 - Krwawy cinematic od Platige Image

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 27 Marzec 2019
  • Komentuj 0

Ostatnio Paradox zrobił fanom sporą niespodziankę i przywiózł ze sobą na GDC 2019 oficjalną zapowiedź gry. Za nią stoi również nasze polskie studio Platige Image, które zrealizowało bardzo klimatyczny trailer dla Paradox Interactive.

Za projekt odpowiadała warszawska ekipa Platige Image, a reżyserem cinematica został Jakub Jabłoński. Film prawie w całości zrealizowali polacy, nagrywając również sesje motion capture z zespołem kaskaderów Maćka Kwiatkowskiego. Jedynie voice over (dop. red głos tej miłej pani) został dograny w samej siedzibie Paradox. 

Jak wyglądały prace nad trailerem Vampire The Masquerade: Bloodlines 2?

Jednym z najciekawszych etapów pracy nad filmem była sesja nagraniowa motion capture. Cały film jest opowiedziany z perspektywy pierwszej osoby, dlatego postanowiliśmy zamontować na głowach aktorów kamery GoPro. Dzięki temu zabiegowi mogliśmy uzyskać pełną immersję, zbliżyć się do postaci, z którymi widz wchodzi w interakcję, a jednocześnie przyśpieszyć znacząco prace nad animacją kamery. W ten sposób rolę operatora przejęli aktorzy i kaskaderzy. Dzięki doskonałemu zgraniu zespołu kaskaderskiego Maćka Kwiatkowskiego emocjonująca sekwencja walki została nagrana na jednym ujęciu. W spokojniejszych scenach funkcję obserwatora wzięła na siebie Olga Szablewicz-Pisuk (Lead Animation Artist), która poprowadziła również zespół animatorów – relacjonuje Jakub Jabłoński.

VAMPIRE: The Masquerade Bloodlines 2 from Platige Image on Vimeo.

A jeśli jeszcze nie widzieliście relacji Bartka z Pokazu Rybiej Nocy w siedzibie Platige Image oraz wywiadu z twórcami animacji, to bardzo gorąco do tego zachęcam!

[źródło: informacja prasowa]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze