Blizzcon 2018 już dziś! Co zobaczymy?

Z dumą informuję, że już dzisiaj rozpoczyna się jedno z ważniejszych wydarzeń w growym świecie. Już za parę godzin otworzą się wrota Hali E w Anaheim Convention Center (w stanie Kalifornia) i oficjalnie rozpocznie się Blizzcon. Spokojnie, jeśli nie jesteście uczestnikami konwentu, to w swoim zaciszu domowym również możecie uczestniczyć w imprezie.

Co prawda w ograniczonym stopniu, tak najważniejsze informacje będą dostępne dla wszystkich. Z tego powodu nie przegapcie godziny 19:00, podczas której rozpocznie się ceremonia otwarcia. Potem udostępnione zostaną również darmowe godziny transmisji (22:00–23:00 w piątek oraz 23:00–00:00 w sobotę), ale liczy się przede wszystkim ceremonia otwarcia. Dlaczego?

To na niej bowiem poznamy w ogólnym zarysie najważniejsze nowości tegorocznego Blizzconu. Oczywiście uczestnicy zabawy oraz posiadacze wirtualnego biletu będą mogli korzystać z paneli tematycznych, podczas których ujawnione zostaną bardziej szczegółowe informacje.

Skoro do imprezy mamy trochę czasu, to pozgadujmy sobie, co dla nas Blizzard przygotował!


World of Warcraft

Jeśli chodzi o WoW-a to z pewnością otrzymamy szczegółowe informacje na temat aktualizacji 8.1. Praktycznie na pewno dowiemy się kiedy, Tides of Vengeance wpłynie na serwery gry. Wydaje się jednak, że to nieco za mało, zwłaszcza po ostatniej fali hejtu. Nie zdziwiłbym się zatem, jakbyśmy otrzymali zapowiedź kolejnej, większej paczki nowości, np. patcha 8.2.

Poza tym możemy liczyć na dalsze informacje związane z World of Warcraft Classic. W końcu demo będzie można ograć podczas Blizzconu, więc dziwnym byłoby, gdyby deweloperzy mieli naglę nabrać wody w usta.


Hearthstone

Tutaj standardowo, zapowiedź jakiegoś rozszerzenia. Blizzcon to idealna okazja, aby do szalenie popularnej karcianki wprowadzić kolejny dodatek z niezwykłymi mechanikami oraz RNG!


StarCraft II

Kampania fabularna skończona, więc chyba dostaniemy to, co ostatnio – pakiet misji, nowego dowódcę i może kilka przedmiotów kosmetycznych. Większej rewolucji bym się nie spodziewał.


Overwatch

Nowy bohater i tyle. Blizzard informował, że nie dostaniemy mapy, czym jestem lekko zdumiony. Ostatnio jakoś tak licho w Overwatch, jeśli chodzi o nowości. Żadnych większych zmian, tylko cały czas poprawki. Nowy heros jest praktycznie pewny. Może dojdzie do niego jakieś specjalne wydarzenie? Tryb gry? Nie liczyłbym na to, ale MOŻE…

No i być może zostaniemy uraczeni filmem animowanym, ale i w tym przypadku nic nie jest pewne.


Heroes of the Storm

Bez rewolucji, bo ta już mieliśmy, czyli dwóch nowych bohaterów, jakieś specjalne wydarzenie i być może nowa mapa. Ot i tyle, bo naprawdę więcej po grze MOBA Blizzarda bym się nie spodziewał. Kwestia tylko, kogo wprowadzą? Wątpię, czy pokuszą się o drugoplanową postać. Raczej dostaniemy na Blizzconie petardę. Leroy Jenkins? Hogger? Kto wie!


Uniwersum Diablo

Tutaj jedna, wielka niewiadoma. Diablo III na Switchu, ale to już wiemy. Diablo IV nie będzie, ale może zapowiedź? Ewentualnie jakieś MMO (wątpię) lub wersja mobilna (prawdopodobne)! Mam tylko nadzieję, że Blizzard nie skusi się na wprowadzenie płatnego pakietu z nową postacią, np. druidem oraz zapowiedzi kolejnego sezonu. To byłby cios w serce fanów.


Zapraszam już dzisiaj (2 listopada) do oglądania ceremonii otwarcia o 19:00 pod tym linkiem.

A jakie Wy macie oczekiwania wobec tegorocznego Blizzconu? World of Warcraft 2? Diablo IV? StarCraft 3? A może coś innego?

[Źródło: Blizzcon]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze