BF4 wygrywa na PS4

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 27 Sierpień 2014
  • Komentuj 16

Battlefield-4

Seria Battlefield nierozerwalnie wiąże się się z komputerami. Myszka, klawiatura i słuchawki - jak dla mnie niezbędne rzeczy, żeby móc w pełni cieszyć się grą. Jednak cyfry nie kłamią i dziś więcej graczy to posiadacze konsoli PS4. Taka gra jak Battlefield zawsze była domeną komputerów PC, zwłaszcza że dopiero trzecią częścią mogli cieszyć się posiadacze Xboxów i PlayStation. Czas jednak nie stoi w miejscu i w przypadku czwartej odsłony BFa konsolowcy mogli próbować swoich sił w grze już miesiąc po premierze na komputery. Konsole, a właściwie konsolowe pady, nie dają tak pełnej kontroli nad żołnierzem jaką daje nam stary dobry zestaw myszka + klawiatura. W końcu liczy się tu celowanie i szybkość z jaką możemy przenosić ogień na kolejnych przeciwników.

BvwFKi8IcAAHSgX

Jednak nowa generacja konsol staje się bardzo poważną konkurencją dla PCtów. Według danych jakie zebrał portal P-Stats Network okazuje się, że najwięcej graczy w BFa 4 to obecnie posiadacze PlayStation 4. Szok? Zaczęło się klasycznie - wraz z premierą BF 4 komputery osobiste absolutnie zdominowały pola bitwy zostawiając konsole daleko w tyle. Trwało to do czasu kiedy PCtowcy zaczęli mieć powoli dość zabugowanego i de facto nie skończonego dzieła DICE i rozpoczęli powolny exodus.

la-fi-tn-amazon-to-buy-twitch-20140825

Nie oznacza to, że wersja konsolowa nie była dotknięta wieloma problemami, ale to właśnie właścicieli PCtów gra najszybciej do siebie zraziła. Battlefield-4-PS3-controller-1Obecnie graczy PS 4 jest średnio około 5 tysięcy więcej niż tych na PCtach dobitnie pokazując rosnącą miedzy platformami różnicę. Jeśli kiedyś PCty i konsole dzieliła przepaść jeśli idzie o liczbę graczy to teraz nie dość, że różnica została całkowicie zniwelowania to jeszcze konsole zaczęły wyprzedzać PC. Oczywiście jeśli dodać liczbę graczy na wszystkich konsolach to ich liczba zawsze była większa niż tych na komputerach, jest to jednak pierwszy przypadek kiedy tylko jedna konsola była w stanie zdetronizować PC jako króla FPSów i to w jego ''koronnej'' można by rzec konkurencji czyli Battlefield 4. Sytuacji nie zmieniło nawet wypuszczenie otwartej bety BF Hardline. Choć od tego momentu Battlefield jako gra komputerowa zaczęła powoli odrabiać starty spowodowane marną jakością ''czwórki'', ale od poziomu z czasów ''tużpopremierowych'' jeszcze daleka droga. Tak przy okazji, za około miesiąc DICE wypuści na wszystkie platformy kolejnego patacha ( którego to już?) mającego poprawić kolejne niedoróbki w  Battlefield 4.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze