Bezi wraca! Gothic Remake!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 17 Grudzień 2019
  • Komentuj 2

Ach, Gothic. Seria, która w Polsce okryła się sławą, niczym Tibia, czy Twierdza. Są takie tytułu, które poza granicami naszego kraju nie są tak popularne. Niemniej,  gdy wkroczy się do państwa nad Wisłą wtedy trzeba liczyć się z kultem średniaków – bądźmy szczerzy, wielbione u nas gry były dobre, ale nic więcej. I jedna z nich powraca!

Gothic Remake, czyli Bezimienny wraca!

Kilka dni temu gruchnęła wiadomość, że Gothic powraca. THQ Nordic wykupiło już jakiś czas temu Piranha Bytes, więc mają prawa do tego tytułu. Poinformowali, że postanawiają wskrzesić kultową u nas serię, ale w nietypowym stylu – dostarczyli grywalne demo oraz zostawili ankietę do wypełnienia. Możecie zatem sami wpłynąć na to, jak będzie wyglądał odnowiony Gothic.

Zainteresowanych zapraszam po prostu tutaj. Gothic Remake zapewni Wam ponad godzinę zabawy i pozwoli zwiedzić początek w Górniczej Dolinie. Na koniec zobaczymy nawet Stary Obóz!

Uprzedzam jednak, że nie jest to ta sama gra. W prototypie zmieniono początek, system walki, kilka innych elementów, a do tego wprowadzono zupełnie nową grafikę. Nie wszystkim przypasowała ona do gustu. Sporo osób twierdzi, że generalnie nie oddaje ona klimatu Gothica, najważniejsze postacie wygląda zbyt odmiennie, a sam Bezimienny… No generalnie nie powinien tyle gadać i być tak przystojny – tak twierdzą fani.

Nowy Gothic nie dla wszystkich

Tutaj mała uwaga – nie ma szans, aby dogodzić fanom. Czego twórcy by nie zrobili, zawsze znajdą się głosy niezadowolenia. Pamiętajcie przy tym, że udostępniono jedynie prototyp Gothic Remake, więc wiele może się jeszcze zmienić. Warto poświęcić czas po ograniu dema i wypełnić ankietę.

Zresztą, już teraz wiemy, że ostatecznie w projekcie zmieni się system walki, atmosferę oraz początek gry. Jest szansa nawet na powrót oryginalnej muzyki. Kto wie, może uda się nawet wywalczyć oryginalny, polski dubbing? Wszystko jest możliwe.

Warto jednak zaznaczyć, że przy tej produkcji nie będzie pracowało Piranha Bytes. Twórcy origunału nie są zainteresowani Gothic Remake i tworzą własną, nową grę. Równocześnie THQ Nordic podkreśla, że w studiu nie ma żadnego twórcy pierwszego Gothica, więc nawet angażowanie tej ekipy nie miałoby żadnego sensu poza wykorzystaniem nazwy.

Pozostaje zatem trzymać kciuki, że ostatecznie Gothic Remake będzie dobrym cRPG-iem. Ja w zasadzie na więcej nie liczę, bo po co?:)

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze