Bandyci w ELEX

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 21 Lipiec 2017
  • Komentuj 5

Studio Piranha Bytes udostępniło nowy zwiastun prezentujący frakcję bandytów w Elex. ''Haters gonna hate'', ale ja jestem zachwycony.

Krótki, bo trwający zaledwie minutę film opisuje jedną ze stron konfliktów w Elex. Okazuje się, że banici zamieszkujący pustynne tereny pełne złomu i doskwierającego słońca są najniebiezpieczniejszymi postaciami na planecie Megalan. Swoje prawa opierają na dwóch rzeczach: bezlitosnej sile i broni, która (wedle ich idei) jest jedynym sposobem na przeżycie. Ponadto nie są podlegli nikomu, a potrzebne surowce pozyskują z pozostałości po dawnej cywilizacji.

Wielu narzeka, że animacje nie stoją na wysokim poziomie (zwróćcie uwagę na insektoidy w 40 sekundzie filmu), a grafika miejscami nie podpisuje się pod dzisiejsze standardy. Mają oczywiście rację, ale wydaje mi się, że trochę przesadzają. Jasne - nie ma co oczekiwać tytułu tak pięknego, jak Wiedźmin 3, ale to oczywiste, ponieważ Piranha Bytes nigdy nie stawiała oprawy wizualnej na pierwszym miejscu. Ich gry odnoszą sukcesy dzięki klimatowi oraz niepotwarzalnej historii i mam wrażenie, że to właśnie tego powinniśmy od nich oczekiwać.


Dla tych, którzy nie zagłębiali się w szczegóły dotyczące tego tytułu, przygotowałem podsumowanie dotychczas ujawnionych informacji.

Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie Magalan, gdzie nowa technologia idzie łeb w łeb z magią, która dosłownie uderzyła w planetę. Uderzyła, ponieważ w przeszłości meteoryt zniszczył wysoce zaawansowaną technologicznie cywilizację, ale pozostawił po sobie tytułowy pierwiastek ''elex'', który okazał się zabójczym wspomagaczem. Wszystko ma jednak swoją cenę, ponieważ używanie go sprawia, że ciało właściciela ulega procesowi degeneracji. Nie zniechęca to jednak wielu stron konfliktu, które toczą zażarty bój o każde złoże. 

Gracz wcieli się w generała Albów — rasy, która wskutek nadużywania elexu, straciła swoje człowieczeństwo, ale zyskała ogromną siłę — który został zdradzony przez swoich kompanów, ale cudem przeżył. W tym momencie wkraczamy my, gracze, którzy muszą pomóc Jaxowi odzyskać dawną potęgę (od zera do bohatera!) poprzez dołączenie do jednej z trzech frakcji: Berserków, Kleryków lub Banitów.  

Grę umili nam eksploracja rozległego świata. Odwiedzimy zróżnicowane lokacje, ośnieżone góry, pustynie, lasy czy zatęchłe i mroczne bagna. Jedyne co nas ograniczy to siła naszych wrogów (zmutowanych bestii, maszyn bojowych i ludzi), z którymi będziemy musieli walczyć za pomocą broni białej, palnej lub magii. Zwiedzanie świata ułatwią nam teleporty oraz plecak odrzutowy, który otrzymamy praktycznie na początku rozgrywki.  

Dajcie znać w komentarzach, co Wy sądzicie o nadchodzącej grze studia Piranha Bytes. Czy ma szanse podbić świat? Czy może trafi tylko w ręce fanów serii Gothic?

[źródło: elexgame.comyoutube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze