Beta tylko do jutra

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 07 Wrzesień 2016
  • Komentuj 5

Podobała Wam się pustynia Synaj?

Podobała Wam się pustynia Synaj?

Początkowo DICE nie mówiło kiedy konkretnie skończą się otwarte testy Battlefielda I. Teraz już wiemy na pewno - jutro koniec bety, na pełną wersję poczekamy do 21 października. Betę zaliczam do udanych. Nie obyło się bez kilku problemów, zdarzył się też atak DDoS na serwery EA i był problem z połączeniem się z grą. Myślę jednak, że gracze nie mają szczególnych powodów do obaw jeśli idzie o produkt końcowy.
Update, o którym pisałem Wam w poniedziałek, nie oznaczał niestety dodania przez deweloperów nowej mapy. Choć sami zachęcali, żeby społeczność domagała się kolejnej planszy na ich forum internetowym, nic z tych planów nie wyszło. Zamiast tego zdjęli ograniczniki czasowe, tak żebyśmy mogli grać w ''podbój'' do wyczerpania wszystkich kuponów.
Skończyło się na jednej, moim zdaniem całkiem udanej, mapie rozgrywanej na pustyni Synaj. Miłośnicy Battlefieldów mogli wypróbować szeroką gamę pojazdów od samolotów poprzez czołgi, a nawet pociąg pancerny. Trudno nie wspomnieć o koniach, które w moim doświadczeniu są prawdziwymi maszynami do zabijania (zwłaszcza kiedy w pełnej szarży wpada się w tłum niczego nie spodziewających się wrogów). Przy okazji dowiadujemy się, że beta pierwszowojennego Battlefielda cieszyła się większym powodzeniem niż zeszłoroczne testy Battlefronta. P-Stats Network ocenia, że w szczytowym momencie w BF I grało ponad 680 tysięcy ludzi. Battlefront może pochwalić się wynikiem prawie o połowę mniejszym, oscylującym w okolicach 374 tysięcy graczy.

Konie to prawdziwi mordercy!

Konie to prawdziwi mordercy!

Wygląda na to, że obawy DICE mówiące o tym, że młodzież może nie wiedzieć co to w ogóle była I Wojna Światowa, na szczęście raczej się nie potwierdzą, choć sukcesu bety na ostateczny wynik Battlefielda I przekładać bezpośrednio nie można. Zwłaszcza, ze udział w testach był całkowicie darmowy, za to za najbardziej wypasioną wersję BF'a I na Originie życzą sobie... ponad 400 zł! Premiera gry będzie miała miejsce 21 października na PC, Xbox One i PS4.

21 października zobaczymy co dalej

21 października zobaczymy co dalej

[źródło: origin.com, twitter.com, pcgamesn.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze