Belgia pozwie EA do sądu za loot boxy?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 12 Wrzesień 2018
  • Komentuj 3

EA Games nie jest lubiane przez graczy i nie jest to przesadzona generalizacja. Wydawca dał się poznać przez swoją rządzę pieniądza oraz zamiłowanie do dzielenia gier na mniejsze części i DLC. Podczas premiery Battlefronta 2 wybuchła spora afera z powodu loot boxów. Tak duża, że sprawą zaczęli interesować się politycy. A co tym razem się stało?

Ponownie wracamy do EA Games, ale dajemy spokój Battlefrontowi 2, który podobno zmienił się na lepsze. Zajmiemy się jednak najnowsza odsłoną serii FIFA, która również posiadała loot boxy. Musicie przy tym wiedzieć, że w Holandii i Belgii temat ten jest nad wyraz drażliwy i twórcy gier muszą wyłączać możliwość płatnego kupowania takich przedmiotów.

Przykładowo Blizzard nie pozwala w tych krajach nabywać loot boxów za realne pieniądze lub walutę premium. Prawo Belgii wyraźnie tego zabrania i wydawcy oraz producenci muszą je uszanować. Coś jest jednak na rzeczy, skoro podobno przedstawiciele prawni mogą zaprosić EA Games do sądu. Przeciwko firmie prowadzone jest aktualnie śledztwo kryminalne.

Chodzi o rzekome usunięcie loot boxów z ostatniej odsłony serii FIFA. Firma bowiem podobno nie dostosowała się do ustaleń prawnych i wcale nie zablokowała możliwości płatnego nabycia takich przedmiotów (w tym przypadku chodzi o karty z piłkarzami). Dlaczego?

"We don't believe that FIFA Ultimate Team or loot boxes are gambling, firstly because players always receive a specified number of items in each pack, and secondly, we don't provide or authorize any way to cash out or sell items or virtual currency for real money."

To oficjalna wypowiedź CEO EA Games, Andrew Wilsona, który wyraził wątpliwość w hazardowy aspekt FIFA Ultimate Team oraz loot boxów. Z tego powodu firma nie podjęła odpowiednich środków, aby nie łamać belgijskiego prawa. Twierdzą bowiem, że zwyczajnie tego nie robią, więc po co mają cokolwiek zmieniać.

Zobaczymy jaką decyzję podejmie sąd, zakładając oczywiście, że do rozprawy w ogóle dojdzie. Obyśmy tylko my, gracze, przez to nie ucierpieli…

[Źródła: MMORPG, GamesIndustry.biz, Nieuwsblad]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze