Rusza plebiscyt na Drużynę Roku w FIFA 18

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 10 Styczeń 2018
  • Komentuj 0

Którzy z 55 nominowanych piłkarzy zasługują na trafienie do Drużyny Roku FIFA 18 Ultimate Team? O tym przekonamy się 15 stycznia kiedy EA ujawni wyniki głosowania, w którym oprócz Elektroników wezmą także udział wybrani dziennikarze, eksperci i wskazani przez EA influencerzy. 

Może Złotą Piłką to jeszcze nie jest, ale nie ma chyba profesjonalnego gracza w piłkę nożną, który choć raz nie odpaliłby którejś części FIFA lub nie sprawdził jakie statystyki mu w ramach gry przyznano. W tym roku nominowanych do Drużyny Roku zostało 55 piłkarzy - pięciu bramkarzy, 20 obrońców, 15 pomocników i 15 napastników. 

Zdaniem EA na wyróżnienie zasłużył tylko jeden piłkarz z Polski i chyba nikogo nie zaskoczę jeśli napiszę, że jest to kapitan naszej reprezentacji i napastnik niemieckiego Bayernu Robert Lewandowski. Myślę, że na wyróżnienie zasłużył jeszcze Kamil Glik, który wraz z drużyną z Monaco zdobył mistrzostwo Francji, a to właśnie boiskowe wyczyny z sezonu 16/17 decydowały o tym czy dany piłkarz w zestawieniu się pojawi. 

Na oficjalnej stronie plebiscytu dowiadujemy się jeszcze o zasadach głosowania:

Nasi eksperci dostaną specjalnie przygotowane pakiety do głosowania zawierające wszystkich 55 nominowanych zawodników. Każdy musi zagłosować na trzech napastników, trzech pomocników, czterech obrońców i jednego bramkarza, czyli wybrać zespół w ustawieniu 4-3-3. 

Jak oceniacie szansę Roberta na zwycięstwo w swojej kategorii? Napastnicy nigdy łatwo nie mają, bo konkurencja jest tutaj zawsze bardzo silna. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Messi, Ronaldo, Suarez czy Neymar i wiadomo, że pojedynek między tymi Panami będzie zacięty.

Pełną listę nominowanych znajdziecie tutaj. A jak wyglądałaby Wasza Drużyna Roku FIFA 18 Ultimate Team? Dajcie znać!

Nadejdą czasy w których nagroda FIFA Ultimate Team będzie równie prestiżowa co Złota Piłka?

[źródło: easports.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze