Battleborn zostało ostatecznie zamknięte

Gearbox Software pewnie znacie, nie? Głupie pytanie, kto by nie kojarzył studia odpowiedzialnego za serię Borderlands. Jest to w końcu uznana marka, ciesząca się w zasadzie zasłużoną popularnością. Możecie zatem nie zdawać sobie sprawy, że deweloperzy dali światu również inną grę. Nazywała się Battleborn i debiutowała w maju 2016 roku. Teraz z kolei nastąpił jej zmierzch…

Battleborn zostało zamknięte – nie pogracie nawet w single-player

Było sobie Battleborn, które na papierze nie było złe. Plejada zróżnicowanych i fikuśnie zaprojektowanych postaci, kampania fabularna z misjami w co-opie oraz opcjonalne PvP z celami na mapie. Do tego system rozwoju postaci, zdobywanie przedmiotów, nutka grindu oraz pokaźna ilość poczucia humoru. Co zatem nie wypaliło?

Wydanie tego tytułu obok Overwatcha Blizzarda. Poważnie, niemal wszyscy czekali na Overwatch, czyli nową grę i to w dodatku hero shootera, od Blizzarda. Nowa marka, nowe uniwersum – hype się po prostu zgadzał. Obok tego był zaś Battleborn, który teoretycznie był bardziej rozbudowany (oferował to, co ma dostarczyć dopiero Overwatch 2 xD), ale zawiódł totalnie marketing. Gearbox nie wpompowało tylu szekli w reklamowanie Battleborna i sami widzicie efekty.

To jednak nie jedyny powód, bowiem obok Overwatch egzystował w tamtym czasie i nadal robi to całkiem skutecznie Paladins! Battleborn miał jednak i inną wadę – był grą płatną. Gracze mając do wyboru płacenie za rozreklamowane Overwatch lub za nieznane nikomu Battleborn, oczywiście, że wybrali pierwszą opcję.

Potem poszło już z górki. Kilka złych decyzji, brak szybkiej decyzji o przejściu na Free-to-Play i to po prostu musiało się tak skończyć. Zresztą, o końcu Battleborn wiemy już od listopada 2019 roku. Gearbox oficjalnie informował o końcu rozwoju oraz wsparcia dla tejże gry. Oficjalna śmierć Battleborn nastąpiła 31 stycznia 2021 roku. Osoby posiadające ten tytuł utraciły już dostęp zarówno do rozgrywki sieciowej, jak i trybu single-player.

Pozostało mi napisać tylko R.I.P., [*], „press F”.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze