Battle for Azeroth od dzisiaj za darmo!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 14 Październik 2020
  • Komentuj 1

Moi drodzy, dzisiaj przychodzi ten moment, kiedy aktualny dodatek przestaje być płatny i staje się darmową zawartością World of Warcraft. No, „darmową”, bowiem wciąż trzeba kupić abonament, aby ogrywać MMORPG-a od Blizzarda. Niemniej od dzisiaj nie musicie nabywać rozszerzenia Battle for Azeroth, bowiem wchodzi ono w skład podstawki gry. Cóż to oznacza?

Żegnaj Battle for Azeroth, witaj pre-patchu Shadowlands!

Oznacza to, że do wydania Shadowlands nie trzeba kupować niczego, poza subskrypcją. Daty premiery nowego dodatku nie znamy, więc teoretycznie jakiś miesiąc, może dłużej, mamy spokój. Osobiście obstawiam, że Shadowlands wyjdzie w grudniu, ale nie obraziłbym się, jakby rozszerzenie wyszło i później. Jeśli Blizzard potrzebuje czasu to ochoczo mu go dam – wszystko po to, aby nie powtórzyli cyrku z Battle for Azeroth.

Do rzeczy jednak! Dzisiaj na serwery World of Warcraft wchodzi aktualizacja wprowadzająca (pre-patch). Aktualnie serwery są niedostępne na czas wprowadzania nowości, ale spokojnie, powstaną z grobów około godziny 15:00. Aktualizacja: serwery są już dostępne! Wtedy będzie można korzystać z wprowadzonych atrakcji, a nowości nie zabraknie.

Pre-patch do Shadowlands wprowadzi nowy system expienia. Maksymalny poziom zostanie zmniejszony do 50 (Shadowlands podniesie do 60), a do tego otrzymamy nowe strefy startowe dla każdej frakcji. Rozwijać swoją postać mamy również w przyśpieszonym tempie i sami wybierzemy dodatek, w którym będziemy expić. Nowe osoby, rozpoczynające przygodę z World of Warcraft, będą musiały kontynuować swoją przygodę w Battle for Azeroth, aby zachować spójność fabularną.

Cóż poza tym? Fryzjer pozwoli na zmianę płci, klasy otrzymają nowe-stare zdolności, więc sporo będzie się działo, system Corruption zniknie z zabawy. World of Warcraft odnowi również ekran tworzenia postaci i doda tonę nowych opcji customizacji, pozwalające na jeszcze ciekawsze zaprojektowanie własnego bohatera. Heirloomy również zostaną zmodyfikowane (nie będą dawały zwykłego bonusu do expa), a Rasy Sprzymierzone (Allied Races) nie będą wymagały już reputacji, a jedynie osiągnięć oraz wykonania zadania.

To nie wszystkie łakocie z pre-patcha, jest tego sporo więcej. Wiemy również, że specjalne wydarzenie – Inwazja Plagi – pojawi się przed premierą Shadowlands. Na ten moment żadni nieumarli nie powstaną jeszcze z grobów, a Blizzard dopiero ogłosi, kiedy event się rozpocznie.

Jeśli jesteście zainteresowani grą to tutaj możecie nabyć abonament do World of Warcraft w przystępnej cenie. W tym miejscu z kolei nabędziecie Shadowlands. Mam nadzieję, że spotkamy się w grze – mnie znajdziecie na serwerze Burning Legion po stronie Hordy.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze