Baldur's Gate wraca!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 27 Kwiecień 2018
  • Komentuj 1

Kampania na Kickstarterze.

Przepraszam Was gorąco za ten tytuł, ale nie mogłam się powstrzymać. Jako ogromna fanka izometrycznych RPGów od dwóch dni aż skakałam z radości na myśl, że zaraz przedstawię Wam ten tytuł. Bo nie mam najmniejszych wątpliwości, że jeszcze o nim nie słyszeliście. Pozwólcie więc, przed państwem Black Geyser od austriackiego GrapeOcean Technologies.

Udało mi się wyłapać Geysera jeszcze przed startem kampanii na Kickstarterze, która rozpoczęła się dzisiaj. Nim zebrałam odpowiednio dużo informacji, by się tym z Wami podzielić, jedyne co mogłam stwierdzić to absolutnie niepodważalne podobieństwo do pierwszej części Wrót Baldura. Przez chwilę łudziłam się nawet nadzieją, że ktoś w tajemnicy wskrzesza dziedzictwo BioWare'u. Stety i niestety, nie okazało się to prawdą, a zupełnie klasycznym spojrzeniem na staroświeckie granie. Po zupełnie udanych Pillarsach, EE edycjach od BeamDoga i Numenerze wydawałoby się, że takie gry mają swój prawdziwy renesans, ale...

Numenera była inna, to była taka, jak to się mówi na wymalowane dziewczynki? Stara-młoda. Dzieciaczek w szmatkach starszych koleżanek. Przegadana, zbyt kolorowa, fajne mechaniki, ale jakieś takie unowocześnione. Geyser urodzi się stary - taką mam nadzieję, bo właśnie to widzę na dotychczasowych materiałach. Wzrusza mnie to, bo przysięgam, że widzę tutaj pierwszą część Baldura i moje serce bije mocniej.

Greed shall infest us all!

Jak już wspominałam dzisiaj zaczęła się zbiórka. W ciągu dnia zebrano raptem 1,600 Euro z 50k potrzebnych do osiągnięcia celu (o już w trakcie pisania skoczyło!). Do końca kampanii zostały jednak 34 dni i głęboko wierzę, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Po cichu liczę też, że koledzy po fachu rozniosą wieści dalej i zrealizują moje marzenia!

Gra wygląda wyśmienicie, ale najwyższy donate za 4 tysiące euro jeszcze lepiej. Ktoś mi tyle pożyczy? :D

Zapraszam Was wszystkich POD TEN ADRES, by zapoznać się z przygotowaną dla Was przez GrapeOcean ofertą, oraz zostać chwilę sam na sam z informacjami o grze. Tam dowiecie się wszystkiego o klasach, rasach i różnych innych ważnych aspektach, które mogą Was zaciekawić.

Kampania na Kickstarterze.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze