Atari wraca do gry?

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 17 Czerwiec 2017
  • Komentuj 2

Dyrektor generalny Atari Fred Chesnais w rozmowie z serwisem GamesBeat potwierdził, że jego firma pracuje nad nową konsolą.

Przedsiębiorstwo założone w 1972 roku jest znane praktycznie każdemu miłośnikowi gier, które dziś nazwalibyśmy ''retro''. Swoją rozpoznawalność zawdzięcza serii konsol oraz mikrokomputerów powstałych w latcha '80 i '90 ubiegłego wieku. Od niedawna skupiło swoje siły na rynku mobilnym, a teraz planuje ponownie zabłysnąć na rynku hardware.

Na ten moment możemy być pewni, że Ataribox jest we wczesnym stadium tworzenia (co potwierdza jej brak na targach E3). Ponadto wiemy, że konsola ma bazować na technologii znanej z komputerów osobistych. Nie jest jeszcze do końca ustalone jak Ataribox będzie wyglądał, bo jego design nieustannie się zmienia.

Atari nie ujawniło możliwości konsoli, ale patrząc na sukces NES Classic możemy spekulować, że ''pudełko od Atari'' przeznaczona będzie w dużej mierze dla fanów ''retro gamingu''.

Jej wstępny wygląd zdaje się to potwierdzać - imitacja drewnej obudowy wpisałaby się idealnie w styl ubiegłego wieku. Pojawiły się również pogłoski o konkurencji dla Microsoftu oraz Sony, ale szczerze wątpię, że po tylu latach Atari postawi na tak mocny sprzęt.

[źródło: ataribox.com, venturebeat.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze