Asasyni trafią na VR?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 07 Luty 2017
  • Komentuj 2

Ekran tytułowy na HTC Vive

Ekran tytułowy na HTC Vive

Gry typu ''escape room'' ostatnio stały się bardzo popularne. Czyżby Ubisoft chciało przenieść ten rodzaj rozrywki do Asasynów i rzeczywistości wirtualnej? Sporo na to wskazuje.  Chodzi o Matta Stenquista, który niedawno miał okazję odbyć staż w paryskiej siedzibie Ubisoftu. Tam dano mu zadanie zaprojektowania interfejsu dla Assassin's Creed VR. Chłopak z zadania się wywiązał, a owoce jego pracy właśnie trafiły do internetu. Z informacji zamieszczonych na grafikach możemy dowiedzieć się, że Ubi być może planuje połączenie serii Assassin's Creed z wirtualną rzeczywistością. Projekt Stenquista powstał przy użyciu silnika Unreal Engine 4 i miał być (będzie?) przeznaczony na Oculusa i HTC Vive. Nie ma w tym zestawie słowa o Playstation VR, ale jeśli projekt ujrzy kiedyś światło dzienne, to niewyobrażalnym jest, żeby ominął gogle od Sony.

Pierwsze spojrzenie na menu główne?

Pierwsze spojrzenie na menu główne?

Projekt zakłada stworzenie, na razie jedynie na wewnętrzne potrzeby, gry typu ''escape room'' w świecie Asasynów, przeznaczonej do zabawy z przyjaciółmi. ''Znamy'' wygląd ekranu startowego i widzimy, jak ewentualnie wyglądałoby menu główne. Oczywiście trzeba napisać, że to, na co patrzycie, nie jest niczym innym, jak tylko plotką. Ubisoft nigdy nie potwierdziło istnienia takiego projektu, choć trzeba zaznaczyć, że studio dość prężnie działa na rynku VR. Na pewno trzeba wspomnieć o Star Trek: Bridge Crew, które (o ile dobrze zrobione) zapowiada się na całkiem niezłą grę.

Ikonki do gry z wieloma graczami

Ikonki do gry z wieloma graczami

Tak czy siak - Assassin's Creed VR prawdopodobnie nie będzie pełnoprawną odsłoną serii, a spin-offem z nową historią. O ile oczywiście powstanie, bo projekt stażysty Matta może być po prostu daniem ''młodemu'' jakiegoś zajęcia, żeby chłopak mógł się wykazać. Escape room w Asasynach? Co myślicie? Być może gra prezentowała się będzie podobnie do tego?
[źródło: allgamesdelta.net, vg247.com, uploadvr.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze