Anthem bardziej jak Star Wars niż Andromeda

  • Autor: jarock
  • Opublikowano: 27 Czerwiec 2017
  • Komentuj 2

Coraz więcej dowiadujemy się na temat Anthem, nowego IP od BioWare, które pokazano podczas E3. Twórcy chcą, żeby gra przypominała Gwiezdne Wojny czy filmy Marvela.

Bardziej fantasy niż fiction

Aaryn Flynn z BioWare rozmawiał z serwisem CBC na temat ich nowego IP, które ma pójść nieco inną drogą niż choćby ME: Andromeda. Wyjaśnił, że gra to bardziej tytuł ''science-fantasy'' niż typowy sci-fi. Co to oznacza?

''Będzie bardzo podobny do Gwiezdnych Wojen, bardzo podobny do Uniwersum Marvela, w których dzieje się wiele niesamowitych rzeczy, ale nie martwimy się za bardzo dlaczego one się dzieją, ani jak się dzieją'' mówi Flynn. ''Mass Effect jest naszym hardcore'owym tytułem sci-fi. A w tym (Anthem-przyp.red) chodzi przede wszystkim o zabawę w świecie, który jest bujny i egzotyczny i który naprawdę Cię wciąga'' dodaje. Całej wypowiedzi możecie posłuchać poniżej:

Zaprezentowany na targach w Los Angeles Anthem rozbudził nadzieje wielu fanów gier BioWare, którzy mogli czuć się nieco rozczarowani Andromedą. W Anthem wcielamy się w ''Wolnego Strzelca'' (Freelancera), który za pomocą egzoszkieletów zwanych Javelins będzie walczył w obronie ludzkości ''na odległej planecie''. 

''Gra ma w sobie mechanikę shootera, gry akcji, RPGa. Posiada wiele elementów pozwalających nam po prostu stać się bohaterem i wziąć w tym (w przygodzie-przyp.red) udział'' wyjaśnia Flynn. ''Jest przeznaczona pod co-opa, będzie naszą pierwszą od bardzo dawna grą, w którą będziesz mógł grać ze znajomymi''.

Anthem to jednak odległa sprawa, bo gra pojawić się ma dopiero na jesieni przyszłego roku. Jej wejście na rynek ma zapoczątkować ''dziesięcioletnią przygodę'' studia z ich nowym IP.

[źrodło: cbc.ca, neogaf.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze