Ambilight + gry?

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 24 Marzec 2016
  • Komentuj 3
AmbiLight / AmbiBox
Można też nie drogo, samemu!
Wielu osobom efekt podświetlenia telewizora kojarzy się z drogimi 50-calowymi cudami, które stoją gdzieś w Media Markt i czekają aż ktoś w drogim BMW kupi sobie takie cacko. Błąd - efekt podświetlenia telewizora lub monitora możemy zrobić sobie sami lub kupić w zestawie do samodzielnego "przyklejenia". Czy nada się do grania? Tak, efekt można też osiągnąć w większości gier. Efekt Ambilight znany jest z telewizorów, korzystając z dostępnych w sklepach internetowych "pakietów ambilight" albo for możemy stworzyć samemu takie podświetlenie przyklejając do tyłu telewizora lub monitora paski LED oraz sterownik. Oczywiście jest to wersja bardziej budżetowa od profesjonalnych podświetleń z drogich telewizorów, ale efekt wieczorem w trakcie oglądania filmu albo nocnego grania może być całkiem ciekawy... :-) Postanowiłem zamówić jeden z takich zestawów - AmbiBox - jakie znaleźć można w sieci i zobaczyć, czy rzeczywiście można tym osiągnąć ciekawy efekt, również grając w gry. Jeżeli ktoś nie lubi wszelkiego typu produktów "mających coś imitować" to zawsze można zainteresować się wykonaniem efektu Ambilight samemu korzystając z dostępnych w sieci materiałów na ten temat oraz doświadczeń innych ludzi, którzy tworzyli swoje podświetlenia niemal od podstaw. Korzystając z oprogramowania (w tym wypadku Prismatik) możemy decydować w jakich obszarach program będzie "łapał" zmiany kolorów, możemy stworzyć oddziele profile pod sprawy biurowe, seriale lub gry. W większości tytułów jakie testowałem efekt podświetlenia był widoczny przy przewadze koloru w jednym z obszarów, jednak wymagał ustawienia większych pól rozpoznawania kolorów. AmbiLight / AmbiBox
Nawet pod wieczór efekt jest! :)
Montaż gotowego zestawu nie należy do trudnych - otrzymujemy sterownik w formie pudełeczka z gniazdami na paski LED, zasilanie oraz mikroUSB. Układ sterujący powinniśmy przykleić z tyłu telewizora lub monitora - w przypadku pakietu typu AmbiBox mamy paski taśmy dwustronnej, jeżeli układ wykonujemy sami musimy wymyślić swój sposób montażu. Paski przyklejamy i ewentualnie porządkujemy, by nie mieć z tyłu pajęczyny. Po instalacji Prismatik możemy paskami zarządzać, a sam efekt podświetlenia jednym kliknięciem wyłączyć, jeżeli zaczyna nam przeszkadzać. Jak działa podświetlenie lekko domową metodą? Możecie zobaczyć powyżej. Efekt można osiągnąć w większości gier, jednak wymaga to większych pól wykrywania (za pomocą Prismatik) oraz najczęściej dość dużej przewagi jednego koloru w takim polu. Fajne?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze