Altered Carbon RPG w przyszłym roku

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 10 Kwiecień 2019
  • Komentuj 2

Serial Netflixa raczej rozczarował niz oczarował, ale obudził w fanach papierowych RPG-ów potrzebę zagrania sesji w mrocznym klimacie sci-fi i opartej na założeniach świata z serialu, gdzie można przenieść swoją dusze do innego ciała i przeżywać w ten sposób dziwne przygody. 

Już rok temu na redditcie pojawiła się dyskusja na ten temat, ale ostatecznie potoczyła się w kierunku Eclipse Phase, które warto zresztą ograć, zanim Altered Carbon trafi na rynek, bo oba systemy mają wiele wspólnego.

Teraz jednak oficjalnie rozpoczyna się współpraca Skydance Media i Hunters Entertainment. Wiemy też z ogłoszenia Hunters, że będzie to pierwszy krok w tym uniwersum, ale również nie ostatni, bo podpisana została długoterminowa umowa na wykorzystanie uniwersum Richarda K. Morgana i Netflixa w serii książek RPG i fabularnie wiązać się ma z drugim sezonem serialu.

Ekipa ruszy jednak ze zbiórką crowdfundingową w najbliższych dniach, by sfinansować produkcję. Istnieje oczywiście ryzyko, że pieniędzy nie uda się zabrać, ale wydawca ma już w planach druk i dystrybucję, więc jakieś fundusze raczej mają przygotowane. Jak tylko ruszy zbiórka natychmiast Wam o tym powiem.

"The games will begin with a crowdfunding campaign for the core RPG manual later this year, with plans for print and digital releases in 2020 through their global publishing deal with Renegade Game Studios."

[Źródło: https://www.belloflostsouls.net]
 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze