''Afera'' Nintendo Glock

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Kwiecień 2016
  • Komentuj 0

To się kiedyś nazywał sprzęt!

To się kiedyś nazywał sprzęt!

Amerykański stan Texas to mekka dla entuzjastów broni palnej i zarazem siedziba firmy Precision Syndicate zajmującej się wytwarzaniem ''zabawek'' dla dorosłych chłopców.  W Polsce konsola Nintendo Entertainment System nie święciła jakiś ogromnych sukcesów, ale będący jej klonem Pegazus był marzeniem niejednego dzieciaka. A już posiadanie do niego akcesoriów, wśród których najważniejszym był oczywiście pistolet do strzelania do kaczek, było absolutnym szczytem. To właśnie do tych dzieciaków, dziś już dorosłych ludzi, swoją ofertę skierowała firma Precision Syndicate, która stworzyła specjalnego Glocka inspirowanego pistoletem znanym z NES'a. Swoim dziełem pochwalili się na Facebooku, ale nie wszystkie komentarze jakie zebrali pod wpisem były pozytywne.
Finally... We were waiting for someone to let us do this. We weren't the first to do it but WOW, this glock turned out good! Opublikowany przez Precision Syndicate, LLC na 6 kwietnia 2016
Jak widzicie prawdziwy Glock wygląda bardzo podobnie do swojego komputerowego odpowiednika i podczas gdy wielu fanom podoba się pomysł wytwórcy broni to niemała liczba internautów zwraca uwagę, że ten pistolet zdecydowanie za bardzo przypomina zabawkę. ''To, że takie coś istnieje sprawia, że policja nie ma czasu na podjęcie decyzji czy to zabawka czy prawdziwa broń'' napisał jeden z internatów. ''Jestem pewien, że zarówno wzór pistoletu jak i nazwa Nintendo są zastrzeżone. Wzbogaciliście się kradnąc komuś innemu nazwę i projekt'' dodaje inny. Pojawiają się też oczywiście komentarze, które zachwycają się projektem Precision Syndicate. Internauci pytają jak można zdobyć dla siebie takie cacko - odpowiedź brzmi: nie można. Firma wyprodukowała tylko jeden jedyny egzemplarz, który nigdy nie zostanie wprowadzony do masowej sprzedaży. Stosowne wyjaśnienie pojawiło się nawet na facebookowym profilu producenta broni, który czuł się w obowiązku wyjaśnić powód stworzenia takiej, a nie innej wersji Glocka przy okazji zaznaczając jak ważne jest zamykanie broni i trzymanie jej z dala od dzieci.
In light of the "Nintendo Glock" drama, we feel that the media and our fans need to know that this firearm will not be... Opublikowany przez Precision Syndicate, LLC na 10 kwietnia 2016
Tymczasem możecie zobaczyć jak strzela taki ''prawdziwy'' kontroler NES w rękach Jerry'ego Miculeka, który uchodzi w Stanach Zjednoczonych za legendę precyzyjnego strzelania. Jerry specjalnie na testy unikatowego Glocka przebrał się nawet w strój wąsatego hydraulika. Cała akcja zaczyna się w okolicach 1:20:
[źródło: miculek.commashable.comdailydot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze