Adobe Flash wywołał zatrzymanie pociągów

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 26 Styczeń 2021
  • Komentuj 1

Rok 2020 był niezwykle specyficznym czasem. Dla nielicznych były to podobno wspaniałe miesiące, ale teoretycznie większość świata uznaje, że miniony rok nie należał do… najlepszych, aby to tak delikatnie ująć. Pożegnaliśmy w nim sporo ważnych osobistości, a na sam koniec przyszło nam pochować Adobe Flash, który był z nami od wielu lat. Dostarczył nam niesamowitych filmików oraz gier. Część z tego przeniesiona została do specjalnego archiwum, a kto mógł ten wyemigrował do Unity. Wszyscy zatem zgodzimy się, że koniec rok 2020 to koniec pewnej ery. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że śmierć technologii Flash odbije się aż takim szerokim echem na świecie!

Adobe Flash wywołał zatrzymanie pociągów w Chinach

Chińskie Dalian miało nie lada problem 12 stycznia. Tamtejsze pociągi, będące głównym środkiem transportu, przestały działać. Maszyny nie wyjechały na tory, ale nie z powodu braku maszynisty, czy z powodu złych warunków pogodowych. Okazuje się, że za problem odpowiada wtyczka Flash od Adobe, która przestała działać.

O tym, że Flash nie będzie dalej rozwijany, wspierany, czy obsługiwany, wiemy już od dawna i w zasadzie było wystarczająco dużo czasu, aby się na to przygotować. Jak widać, najwidoczniej niektórzy zaspali. System kontroli pociągów na dworcu w Dalian odmówił posłuszeństwa w efekcie czego transport został sparaliżowany i w całym rejonie pociągi nie pracowały prawidłowo.

Najśmieszniejsze w tym okazało się to, że problem rozwiązano całkiem sprawnie, bowiem w nieco ponad 20 godzin, ale w sposób nader nietypowy – zespół specjalistów uznał, że wystarczy felerną wtyczkę dezaktywować. I faktycznie, okazało się, że to pomogło. W międzyczasie odkryto jednak, że niektóre komputery działają na pirackiej wersji systemu Windows. Czy muszę coś jeszcze dodawać?:)

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze