A Year Of Rain wskrzesi gatunek RTS?

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 15 Marzec 2019
  • Komentuj 0

Daedalic Entertainment (seria Deponia) ogłasza A Year Of Rain – swoją pierwszą, autorską strategię czasu rzeczywistego z trybem multiplayer. Gra kładzie nacisk na postaci bohaterów i rozbudowany tryb fabularny oraz, w szczególności, na rozgrywkę drużynową. Tytuł wejdzie w fazę wczesnego dostępu na PC jeszcze w tym roku.

A Year Of Rain łączy klasyczne elementy strategii czasu rzeczywistego z rozbudowanymi jednostkami bohaterów. Zarówno kampanie w trybie co-op, jak i w trybach online oraz offline, są projektowane z myślą o drużynie złożonej z dwóch graczy (lub gracza plus jednostkę AI). Zwyczajowy tryb potyczek 2 na 2 jest od samego początku opracowywany dla meczy turniejowych, tymczasem Against all Odds to innowacja w gatunku RTS, w której dwóch samotnych bohaterów stawia czoła dwóm pełnym armiom, ich jednostkom i strukturom.

 

W A Year Of Rain gracz może wybrać jedną z trzech rywalizujących frakcji, aby podjąć wyzwanie oparte na budowaniu baz, gromadzeniu zasobów oraz szkoleniu jednostek. Ulepszanie konstrukcji i jednostek prowadzi do zwiększania wydajności i mocy. Wraz ze specjalnie zwerbowaną armią pod przywództwem legendarnego bohatera, gracz zawalczy u boku szlacheckiego domu (House Rupah), dzikich wygnańców (Wild Outcasts) lub dołączy do armii nieumarłych (Restless Undead).

Jeśli pomyśleliście tutaj o WarCraft III to dużo się nie pomyliliście, bowiem omawiany RTS garściami czerpać ma z tego klasyka. Deweloperzy równocześnie zapowiedzieli, że chcą w ten sposób przypomnieć graczom o tym gatunku, który aktualnie został mocno zaniedbany.

W tym miejscu powiem szczerze, że zwyczajnie trzymam za nich kciuki. RTS-y wspominam cieplutko w sercu i zdecydowanie w 2019 roku zagrałbym w coś nowego, a przy tym godnego uwagi. A Year Of Rain zapowiada się zaś… ciekawie. Ciężko bowiem powiedzieć cokolwiek więcej o tym tytule.

[Źródło: Daedalic Entertainment]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze