A może żonę z hologramu?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 22 Grudzień 2016
  • Komentuj 6
Gatebox Communication Robot, bo tak brzmi pełna nazwa holograficznej żony, rozpozna Twoją twarz, a potem zapyta jak się czujesz i jak Ci minął dzień. Wszystko po to byście nie czuli się samotni, o ile jesteście facetami. Wynalazek Vinclu Inc. działa podobnie jak Google Home i Amazon Echo, czyli jest czymś na kształt inteligentnego głośnika, któremu możemy wydawać polecenia. W przypadku internetowych gigantów ich wynalazki służyć mogą za domowych asystentów, ale Vinclu Inc. proponuje Wam wirtualną żonę. Jak już pewnie widzieliście na filmie, urządzenie Japończyków potrafi stworzyć hologram kobiecej postaci. Jest to Azuma Hikari, popularnej w Kraju Kwitnącej Wiśni postać z mangi. Azuma potrafi to wszystko co domowy asystent, ale wyśle też flirciarskie smsy i ''zaopiekuje się''... eeee... mężem, pytając go o przebieg dnia i temu podobne sprawy.

Azuma Hikari waży zaledwie pięć kilogramów

Azuma Hikari waży zaledwie pięć kilogramów

Urządzenie wyposażone jest w ekran dotykowy, czujniki ciepła i ruchu, kamerę i oczywiście mikrofon do przyjmowania od w właściciela głosowych komend. Komunikacja w drugą stronę odbywa się dzięki wbudowanym głośnikom i wspomnianym już wiadomościom tekstowym. Póki co sprzęt jest jeszcze prototypem, ale już trzeba za niego zapłacić około trzech tysięcy dolarów. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów spoza Japonii dopiero w grudniu przyszłego roku. A do tego czasu Vinclu Inc. planuje dodać więcej postaci do oferty Gatebox Communication Robot, tak by każdy mógł mieć w domu taką wirtualną żonę jaką sobie wymarzy.

Powariowali Ci Japończycy

Powariowali Ci Japończycy

[źródło: businessinsider.com, gatebox.aiarstechnica.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze