7. Sezon Ultraligi wystartuje 11 stycznia

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 28 Grudzień 2021
  • Komentuj 0

Ultraliga Sezon 7. jest kolejną edycją wspieranej przez producenta tytułu - firmę Riot Games - oficjalnej ligi regionalnej League of Legends. To pierwszy sezon po ogłoszonych w tym roku zmianach w ekosystemie europejskich zmagań. Od 2018 do 2021 roku Ultraliga skupiała wokół siebie polskie drużyny walczące o tytuł mistrza kraju. Teraz Ultraliga połączyła się z Baltic Masters i zyskała status rozgrywek międzynarodowych. Dziesięć topowych drużyn z Polski i krajów bałtyckich zmierzy się o mistrzowski tytuł, zaproszenie do europejskiego turnieju EU Masters oraz nagrody pieniężne z puli wynoszącej 100 000 złotych. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie będzie można oglądać we wtorki i środy o 16:40, równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube.

7. Sezon Ultraligi wystartuje 11 stycznia

Liczba zespołów rywalizujących w regularnym splicie zwiększa się o 2, co oznacza, że w nadchodzącej edycji rozgrywek zobaczymy 10 formacji. Listę uczestników otworzyły znane już widzom krajowych zmagań organizacje Illuminar Gaming, AGO Rogue, devils.one, Gentlemen's Gaming, Komil & Friends oraz Team ESCA Gaming. O mistrzowski tytuł podczas 7. sezonu ligi walczyć będzie także polskie Forsaken, litewska formacja Topo Centras Iron Wolves, serbskie Zero Tenacity oraz pochodząca z Włoch organizacja Goskilla.

W 7. sezonie Ultraligi zespoły rozpoczną walkę od fazy zasadniczej w systemie każdy z każdym. Ze względu na zwiększoną liczbę drużyn pierwszy etap wydarzenia wydłuży się o 2 kolejki. Od teraz w każdy dzień regularnego splitu zobaczymy aż pięć spotkań. Sześć najlepszych drużyn awansuje do fazy pucharowej. Cztery rundy fazy playoff rozgrywane w systemie BO5 wyłonią ostatecznie zwycięzcę 7. sezonu Ultraligi.

Analizą oraz komentarzem podczas rozgrywek zajmą się Michał “Avahir” Kudliński, Tomasz “TheFakeOne” Milaniuk, Tomasz “Magvayer” Filipiuk, Michał “Myha” Francuz oraz Mikołaj “Silv4n” Sinacki. Do obsady Ultraligi w nadchodzącym sezonie dołączą Piotr “CzarnyPiotruś” Barański i Wojciech “Bezi” Wróbel.

Za organizację Ultraligi i produkcję transmisji odpowiada dom produkcyjny FRENZY, który zajmuje się realizacją topowych, esportowych wydarzeń w Polsce - są to m.in. Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics, Trinity Force Puchar Polski, a także Polska Liga Esportowa.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze