11 Bit atakują Azję!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 09 Grudzień 2016
  • Komentuj 1

11 Bit chce rozwijać się na rynku Azjatyckim

11 Bit chce rozwijać się na rynku Azjatyckim

Tencent Holdings Limited to największa chińska firma internetowa. O ich potędze niech świadczy fakt, że są właścicielami Riot Games, a ostatnio stworzyli nawet własną konsolę. Teraz z ich możliwości skorzysta 11 bit Studios. ''Liczymy, że Tencent, który jest absolutnym liderem na chińskim rynku gier komputerowych, pomoże nam w dotarciu z naszą grą do rzesz nowych klientów z tego regionu świata'' powiedział Grzegorz Miechowski, prezes 11 Bit, cytowany przez serwis Money.pl. ''Chiny, według prognoz, wyprzedzą w tym roku Stany Zjednoczone i staną się największym rynkiem gier komputerowych na świecie. Stąd, chcąc odnieść sukces na skalę globalną, trzeba być obecnym na tamtejszym rynku'' mówi dalej Miechowski.

Gry 11 Bit są w Chinach dość popularne

Gry 11 Bit są w Chinach dość popularne

W 11 Bit przyznają, że Chiny były dla nich drugim co do wielkości rynkiem jeśli chodzi o generowane przychody, a chińska wersja This War of Mine przez długi czas królowała na urządzeniach mobilnych. ''Przez pewien czas po premierze 'TWoM' był najpopularniejszą płatną grą w wersji na sprzęt Apple w Chinach'' chwali wyniki swojej gry szef 11 Bit Studios. Teraz, dzięki wsparciu Tencent, ich gra pokazała się także na Tencent Games Platform, czyli chińskiej konsoli do gier. ''Chcemy dalej poszerzać sieć sprzedaży w Chinach. Współpraca z Tencentem wpisuje się w te zamierzenia'' dodaje Miechowski. Wartość Tencent wyceniania jest w okolicach 200 miliardów dolarów, koncern ''zarządza największą siecią społecznościową i największą internetową platformą dystrybucji cyfrowej w Chinach'', a do tego jest właścicielem większościowego pakietu akcji Riot Games, czyli ludzi od League of Legends.

Tencent kontroluje sporą część chińskiego internetu

Tencent kontroluje sporą część chińskiego internetu

[źródło: money.plbankier.pl, wyborcza.biz]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze