Zwierzęca Farma Orwella

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 07 Wrzesień 2017
  • Komentuj 3

''Adaptacja video literackiego klasyka George'a Orwella jest tworzona przez światowej klasy zespół weteranów branży gier.'' Takimi słowami wita nas oficjalna strona Animal Farm. Jakie plany mają twórcy?

Napoleon zawsze ma rację!

Folwark Zwierzęcy to absolutna klasyka. Miłośnicy książek czy osoby po rozszerzonej maturze z języka polskiego doskonale znać ją powinni. Manifest Orwella przeciwko totalitarnej władzy doczekał się zarówno filmu (1999), jak i kreskówki. Jak jednak zniszczyć mit sowiecki za pomocą gry typu tycoon?

''Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.''

Twórcy mają plan zaadaptować powieść na inne media, by dotrzeć do nowych odbiorców przesłania Orwella. Zakładają, że immersja w folwark pozwoli lepiej doświadczyć problemów dotykających społeczność.

Na tę chwilę o grze wiadomo, że będzie to przygodowy tycoon, który pozwoli nam wcielić się w jedno ze zwierząt tuż przed rewolucją na farmie. Gampelay ma być połączeniem wyborów fabularnych z logiczną narracją, a decyzje, jakie podejmiemy, mają być odczuwalne i poniesiemy pełną ich konsekwencję.

'''Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.''

Wiemy też, że gra powstanie na PC i inne platformy, za zgodą osób zarządzających dobytkiem pisarza. Jessica Curry, znana na przykład z Everybody's Gone to
the Rapture, wspomina, że ''jej 13 letnia córka niedawno skończyła czytać Folwark Zwierzęcy i zakochała się w nim. Jest tak samo zła na niesprawiedliwośc w nim ukazaną, dokładnie tak jak ona sama. Jak każda wielka literatura, jest i pozostanie ponadczasowy.''

 

[Źródła: animalfarmgame.compolygon.compcgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze