Zmiany w Overwatch

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 28 Luty 2019
  • Komentuj 3

Idzie nowe i to dużo nowego. Overwatch potrzebował solidnej kontry na taktykę ''goats'', która z powodzeniem stosowana jest w wiekszości rankedów. Ciężka do skontrowania, szybka i wytrzymała grupa kóz może bardzo łatwo przebić się przez naszą defensywę.

Z tego powodu Blizzard wprowadził szereg zmian w bohaterach, oraz nową postać Baptiste'a, który idealnie się do tego nada. I od niego też zaczniemy, bo jest to bardzo ciekawy support.

Baptiste to bojowy sanitariusz. Jest to postać z tych raczej mobilnych, gdyż kucając może wyskoczyć na wysokość podbną jak Doomfist czy Złomek na minie, dzieki temu ciężej go trafić, a dodatkowo ma możliwość samodzielnego wyleczenia się. Pod shiftem znajduje się skill obszarowego leczenia. Umiejętność regeneruje 150 hp ale nie instatntowego, działa jak leczenie Lucia. Oprócz impulsu leczącego z cooldownem 15 sekund, w magazynku pod PPM znajdują się leczące granaty, które mechanika przypominają kulki złomka, jednak healają za 65 punktów zdrowia. Podobnie jak u Any, jego broń ma 2 tryby. Obrażenia zadaje jako trzystrzałowy karabin z odrzutem, a prawą wspomaga sojuszników.

Najciekawszą i chyba najbardziej uniwersalną i przydatną umiejętnością Baptiste'a jest Immortality Field. Bariera ochronna w formie walca, którą wytwarza wystrzelony w odpowiednie miejsce dron (trzeba jednak zauważyć, że odbija się on od ścian i można trochę poszaleć z jego trajektorią lotu). Wszyscy sojusznicy i my, jeśli znajdujemy się w jej obszarze, stajemy się chwilowo nieśmiertelni. Przeciwnicy mogą zbić nam hp do 40 punktów i dalej pasek ani drgnie. Przetestowałam kombinację najmocniejszych ultów, które potrafią złożyć drużynę ''na raz'' i powiem tak: ten skill uratuje nasz team przed ultem D.Vy, Złomka, Reapera (choć z trudem, bo dron ma mało życia, a najpierw to on dostaje obrażenia obszarowe) i Reina, którego powalenie nie zadziała. oczywiście skontruje również standardowe ataki bijące, a właściwie jedyną skuteczną kontrą na Baptiste'a okazuje się Sombra, która może zhakować jego super technologie. Ewentualnie dobrze poradzą sobie z dronem snajperzy i Hanzo, którzy mogą pozbyć się go z pola bitwy jednym celnym strzałem. Umiejętność ma też pół minuty cooldownu, więc trzeba używać jej rozważnie. Będzie to jednak mocny ''game changer''.

Jesli chodzi o zdolność specjalną, to sanitariusz ma możliwość postawienia dość małej, kwadratowej ściany, która podwaja obrażenia zadawane przez drużynę. Trzeba jedna ustawić ją tak, by wszyscy mogli strzelać przez nią. W połączeniu z wieżyczkami, Bastionem czy Reaperem jest to broń bardzo zabójcza.

Dzieki swojej umiejętności z dronem, Baptiste jest w stanie skutecznie ochronić team przed dynamicznymi goatsami. Nawet jeśli kozy wpadną w nas z impetem, da nam czas na wybronienie punktu i skontrowaniu ich po odpaleniu pola nieśmiertelności.

Dodatkowe nerfy i buffy, które mają pomóc w kontrowaniu Goats w Overwatch

Lucio dostanie ostrego nerfa do boosta prędkości drużyny (z 30 do 20%), za to w ramach wynagrodzenia jego własna prędkość ślizgu po ścianach wzrośnie. Również jego ult dostanie nerfa 20%.

Zenyatta dostanie nerfa do Orb of Discord, przez co będzie zadawać mniejsze obrażenia o 5. Za to podstawowy atak dostanie malutkiego boosta o dwa punkty.

Zaria strzelając alternaatywnym trybem (kulki) będzie miała mniejszy zasięg obrażeń. Ale jej nerf nie będzie odczuwalny, bo Złomek dostanie boosta do obrażeń o aż 20 pkt! Co sprawi, że Zaria będzie właściwie cały czas naładowana.

Najważniejsza i długo oczekiwana zmiana dotknie jednak Reapera, który po ostatniej zmianie jest praktycznie nieśmiertelny. teraz jego lifesteal będzie odrobinę mniejszy.

Dodatkowe zmiany dotkneły McCree, Symmetry, Mercy i kilku bugów w grze. Podsumowując, w końcu jakaś ''Dobra zmiana''!.

Baptiste możecie sprawdzić na serwerze testowym, a że dziś skończył się sezon, to zapewne już niedługo pojawi się na serwerach ogólnych.

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze