''Zerowy dzień produkcji''

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Czerwiec 2017
  • Komentuj 2

Trailer Beyond Good and Evil 2 jaki pokazano na E3 zrobił na wszystkich bardzo dobre wrażenie, ale na grę jeszcze bardzo długo poczkeamy. Może nawet trzy/cztery lata?

14 lat czekania na następną część Beyond Good and Evil dobiega końca? Jeśli tak, to można na razie mówić jedynie o ''początku końca'', bo jak mówi Michel Ancel z Ubisoftu jego gra jest obecnie na ''zerowym dniu produkcji''. Oznacza to, że premiera na pewno nie nastąpi w ciągu nadchodzących 12 miesięcy, a na kolejnym E3 być może dostaniemy po prostu nowy trailer.

Nie jest też tak, że o ''dwójce'' nic nie wiemy, choć obraz gry jaki przedstawił nam Ancel może się jeszcze wielokrotnie zmienić. Przede wszsystkim będziemy mieli do czynienia z prequelem, a akcja przeniesie nas na 200 lat sprzed przygód znanych z ''jedynki'' kiedy to Chiny i Indie stanowią światowe supermocarstwa. Oba kraje stworzyły ludzko-zwierzęce hybrydy, które miały posłużyć jako tania siła robocza, pomocna przy kolonizacji kosmosu. 

Na swoim blogu Ubisoft napisało jeszcze o mieszaninie proceduralnie generowanego świata (No Man's Sky anyone?) z ''ręcznie projektowanymi zadaniami'', pełnymi detali miastach mających ''rosnąć wraz z upływem czasu'' i żyć własnym życiem nie korzystając z żadnych skryptów. Dodatkowo w grze pojawi się system dnia i nocy. 

''Kiedy widzisz zachód słonca, to nie zwykłe kolory, ale prawdziwe słońce ustawiające się na swojej pozycji'' wyjaśnia Ancel. ''To jest symulacja kosmosu, gdzie wszystko kręci się w klasyczny sposób'' napisał deweloper.

''Chcemy, żeby ludzie stworzyli swój własny styl grania, swoją własną załogę, przerabiali swój statek' pisze Ancel. ''Będziecie mieć różne decyzje do podjęcia, ale istnieje pewna struktura'' dodaje deweloper. ''Chcemy odtworzyć te same uczucia i emocje wchodzenia do dużej fabryki, śledztwa w spawie niewolnictwa i handlu ludźmi... ten sam motyw, ale w innym świecie'' możecie przeczytać na blogu. 

Wszystko zapowiada się naprawdę ładnie, a na papierze Beyond Good and Evil 2 zapowiada się na znakomitą grę. Szkoda tylko, że będziemy na nią czekać tak długo - skala i ambicja projektu każe przypuszczać, że na premierę poczekamy nie miesiące, ale całe lata.

Jeśli jednak Ubi dotrzyma obietnicy, a patrząc na to jak potraktowano serię Assassin's Creed można mieć taką nadzieję, to Beyond Good and Evil 2 stanie się kultowe dla kolejnego pokolenia graczy. 

[źródło: blog.ubi.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze