Wiedźmin powróci na ekrany naszych kin

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 23 Sierpień 2014
  • Komentuj 43

267353-the-witcher-windows-screenshot-azar-javed-one-of-the-game

Powiem Wam, że kiedy dotarłem do informacji o tym że Polacy podejmują kolejne próby przeniesienia Wiedźmina na ekrany kin to na chwilę stanęło mi serce. Znowu zrobią jakiegoś gniota, od którego aż oczy będą boleć. Ale kiedy dowiedziałem się kto ma być reżyserem to nieco się uspokoiłem.  Wszystko zaczęło się od tego, że koledzy z polskiej edycji portalu Eurogamer dotarli do listy wniosków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej o dopuszczenie do programu „Produkcja filmowa”. I co na tej liście widzimy? Pod numerem drugim w kategorii ''fabularne'' jak byk stoi:  14296/2014 / Wiedźmin / Tomasz Bagiński / Platige Films Sp. z o.o.

Za reżyserię będzie odpowiadał nie kto inny jak nominowany do Oskara za film ''Katedra'' Tomasz Bagiński. Ale nowy ''Wiedźmin'' nie będzie animacją tylko normalnym pełnometrażowym filmem, w którym zagrają prawdziwi aktorzy.

the_witcher_2_wallpaper_copy_by_slimedynamited-d6v1s85

Na oficjalnej stronie studia Platige Films na Facebooku możemy przeczytać: ''Potwierdzamy.Rozpoczęliśmy przygotowania do produkcji pełnometrażowego aktorskiego filmu fabularnego „Wiedźmin”, za który odpowiedzialny będzie Tomek Bagiński i ekipa Platige Films. Scenariusz powstanie w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest obecnie w fazie developmentu.''

Nie będzie to pierwsze zetknięcie Bagińskiego z Wiedźminem bo to on bowiem odpowiada za stworzenie tych pięknych zwiastunów do Wiedźmina III, którymi tak ekscytuje się cała branża komputerowa.

film.org.pl_michal_zebrowski_5802191W porządku, wiemy już przynajmniej jedno - reżysera mamy na poziomie. Nie martwię się już tak bardzo o efekty specjalne, kto oglądał polskiego Wiedźmina z Michałem Żebrowskim w roli głównej to wie, że ten element mocno ( bardzo mocno) kulał.

I skąd wziąć pieniądze na stworzenie filmu z takim rozmachem jakim życzyłaby sobie tego ciągle rosnąca rzesza fanów Geralta? Może warto by otworzyć jakiś crowdfundingowy projekt? Jestem pewien, że wpłynęłoby na niego kilka groszy nie tylko od polskich fanów prozy Sapkowskiego.

No i rzecz wydaje się najważniejsza: kto zagrałby Geralta z Rivii? Tutaj kwestia jest poważniejsza, bo rola nie byle jaka. Czy powinien to być ''polski'' film z polskimi aktorami i nakręcony w języku polskim? Czy lepiej postawić na język angielski i dzięki temu móc ściągnąć do kin więcej ludzi dodatkowo obsadzając rolę Geralta jakimś badassem z Hollywood?

Swoją drogą zauważcie, że jest to pierwszy przypadek w historii naszego kraju gdzie polski film na podstawie prozy polskiego autora będzie wykorzystywał falę popularności... polskiej gry komputerowej!

Nie oszukujmy się - gdyby nie zamieszanie jakie ciągle w okół siebie generuje Wiedźmin III: Dziki Gon to pies z kulawą nogą nie zainteresowałby się takim projektem, a co dopiero wyłożył na niego kasę i zaangażował tak dobrego reżysera.

0002RTJ5XOLY4MS6-C116-F4Nie ma co mówić - ostatnimi czasy dla polskich graczy Wiedźmin od CDP stał się nie tylko obiektem pożądania, ale także dumy. Oto coś naszego polskiego jest szeroko dyskutowane na wszelakich forach interentowych i wyczekiwane niemal z taką samą niecierpliwością jak u nas w kraju.

Pozostaje tylko trzymać kciuki za Tomasza Bagińskiego i Platige Films i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze