W Diablo zagracie z poziomu przeglądarki

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 31 Lipiec 2019
  • Komentuj 0

Oryginalne Diablo, to była gra. Wiem, że pewnie większość z Was ma w pamięci kultową dwójkę i chce zapomnieć o trójce, ale gdyby nie pierwowzór to właściwie o obu grach byśmy nie słyszeli. Co prawda dzisiaj pierwsze Diablo nie robi już takiego wrażenia, ale wierzcie mi #kiedyśtobyło. Dzisiaj zaś możecie ograć tego hack’n’slasha z poziomu przeglądarki. Poważnie!

Pierwsze Diablo na przeglądarkach

Technologia pogalopowała tak do przodu, że można wyczyniać prawdziwe cuda. Rivsoft udostępnił specjalną wersję Diablo, w którą można grać z poziomu przeglądarki. Szkopuł w tym, że całość dostępna jest, jako shareware. Oznacza to, że za darmo pogramy tylko w fragment rozgrywki. Jeśli będziemy chcieli sprawdzić całe Diablo, to trzeba będzie zapłacić. Ale…!!!

Jeśli posiadacie oryginalne Diablo, wtedy przeglądarkowe Diablo udostępnione zostanie dla Was za darmo. Ze strony projektu dowiemy się również, że całość powstała na zrekonstruowanym kodzie gry, za który odpowiadają dwa zespoły programistów. Zachowali oni wszystkie błędy oryginału, jakby kogoś to interesowało.

Jeśli posiadacie już swoją kopię Diablo, np. z GOG, to musicie odszukać w folderze gry odpowiedni plik i wrzucić go na stronę w przeglądarce. Wtedy uruchomiona zostanie pełna wersja Diablo. Jeśli nie macie oryginału, a chcecie ograć Diablo, to wersja shareware zapewnia dostęp do jednej postaci oraz dwóch stref.

Zainteresowanych zapraszam tutaj. Uprzedzam tylko, że zainteresowanie projektem jest spore…

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze