W Artifact zagramy 28 listopada

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 02 Sierpień 2018
  • Komentuj 1

Już tej jesieni zagramy w nową grę od Valve. Nie, nie będzie to Half-LIfe 3, ani kolejna część Portala, a umieszczona w świecie DOTA karcianka pod tytułem Artifact. W odróżnieniu od konkurencji spod znaku Blizzarda i CDP Red za tytuł trzeba będzie zapłacić około 80 złotych. 

Data 28 listopada, kiedy Artifact zadebiutuje na Steamie, nie jest przypadkowa. To właśnie tego dnia minie dokładnie siedem lat, odkąd druga część DOTA pojawiła się na rynku. Gry łączy to samo uniwersum i wydaje się, że Valve chce to mocno podkreślić - w końcu to najpewniej gracze w popularną MOBA będą stanowili początkowo trzon ''artefaktowców''.

Za mechanikę gry odpowiada Richard Garfield, czyli człowiek, który dał nam Magic: The Gathering. Artifact wystartuje z 280 kartami, ale z czasem liczba ta oczywiście wzrośnie. Nowe karty będziecie mogli zdobywać dzięki Steam Marketplace, gdzie według założeń Valve, między graczami ma kwitnąć handel.

Niestety,  Artifact nie będzie dostępny za darmo. Valve nie poszło drogą konkurencji, jak Hearthstone czy Gwint, w które grać możemy za darmo, tylko każe sobie za grę zapłacić 20 Euro. Nie jest to na pewno kwota z kosmosu, choć wydaje się to nieco zaskakującym ruchem. 

Podobnie jak w DOTA 2, gracz będzie mógł ''wystawić'' swoich bohaterów na trzech różnych liniach. Gramy na nich po kolei - od lewa do prawa, co sprawia wrażenie że jednocześnie toczymy trzy pojedynki. Pierwszy z graczy, który zniszczy dwie wieże zostanie zwycięzcą. 

Początkowo Artifact trafi tylko i wyłącznie na komputery osobiste z Windowsem i Linuxem, a dopiero w 2019 zadebiutuje na urządzeniach z zainstalowanym iOSem i Androidem. Nie znamy na razie ceny mobilnej wersji gry.

Podoba Wam się takie postawienie sprawy? 20 Euro za karciankę, której najwięksi konkurenci dostępni są za darmo, może skutecznie odstraszyć większość casuali. Drugą sprawą jest hype, czy może właściwie jego brak. Kiedy Valve ogłosiło, że robi nową grę wszyscy liczyli na Half-Life 3 czy coś równie wielkiego kalibru. Tymczasem dostali karciankę i chyba byli lekko rozczarowani. Pamiętacie?

[źródło: steam.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze