Video Games: The Movie

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 18 Czerwiec 2014
  • Komentuj 9
http://youtu.be/ETSKGdtrMK8 Video Games: The Movie w reżyserii Jeremiego Sneada to sfinansowana między innymi dzięki Kickstarterowi produkcja dokumentalna, która pokaże nam początki branży oraz w jakim kierunku przemysł będzie się rozwijał w przyszłości. Premiera w lipcu! Celem autorów filmu jest nie tyle pokazanie jak gry ewoluowały przez ostatnie 30 lat z otwartego dla nielicznych kręgu w wielomiliardowy biznes, a zmienienie stereotypu gracza jako zamkniętego w sobie nerda, nie tworzącego nic kreatywnego młodego człowieka, który z domu wychodzi tylko wtedy kiedy musi. Z filmu dowiecie się w jaki sposób gry są tworzone i jak docierają na rynek, przygotujcie się również na głębsze spojrzenie na gamingową kulturę i społeczność jaką tworzą gracze. Video Games: The Movie poruszy kilka gorących dla nas tematów, między innymi wracające jak bumerang kwestie związane z przemocą w grach i ich przełożenie na prawdziwe życie.

Nolan_Bushnell

Autorzy filmu przybliżą Wam działanie samego przemysłu gier komputerowych. Znajdziecie tu wywiady z ludźmi takimi jak z założycielem Atari Nolanem Bushnellem, Robem Pardo odpowiadającym w Blizzard Entertainment za sprawy artystyczne, wiceszefem Epic Games Markiem Reinem i z wieloma  innymi. Co jak co, ale grom komputerowym na pewno nie można odmówić pewnego zacięcia artystycznego co często pomijane jest przez mainstreamowe media w kółko wałkujące temat morderstw, krwi i strzelania. Jakby to przemoc była tym co nas do gier ciągnie. Jeremy Snead wchodzi za kulisy przemysłu, który wiele dla niego znaczy ''Video Games: The Movie opowiada o świecie, w którym dorastałem i pokochałem, świecie gier komputerowych. Chcemy żeby ludzie zrozumieli naszą branżę, a my chcemy rozwiać wiele z dziwacznych mitów, które obecnie ją nękają'' twierdzi Snead w oświadczeniu prasowym. ShockMansion111Zdaniem reżysera szukanie funduszy na crowdfundingowym Kickstarterze pozwoliło im dotrzeć do społeczności ludzi myślących podobnie o grach i o ich rozwoju. ''Jesteśmy im niewypowiedzianie wdzięczni za pomoc w stworzeniu filmu i pokazaniu go na wielkim ekranie. Dziękuję''  Dokąd zmierza branża i jej publika? W Video Games: The Movie twórcy spróbują odpowiedzieć na pytanie co to znaczy być graczem, a co twórcą gier. Dużo czasu poświęcono wyglądzie gier za najbliższe 10, 20 a nawet 100 lat. Czym wyróżnia się  film Sneada na tle innych podobnych produkcji? Jego zdaniem pełna historia branży nigdy tak naprawdę nie została opowiedziana. Oczywiście znajdziecie na YouTubie materiały o gamingowej kulturze, ale są one często małym wycinkiem tego co stanowi fenomen gier. Przeszłość i przyszłość gier w jednym filmie, okraszona komentarzem setek ludzi, którzy na co dzień tworzą lub konsumują gry komputerowe? To może być interesujące.

Wil_Wheaton

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze