Użyjcie mocy SI aby stworzyć dzieło sztuki

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 12 Lipiec 2022
  • Komentuj 0

Z bazującą na sztucznej inteligencji bezpłatną aplikacją NVIDIA Canvas, każdy twórca wykorzystujący cyfrowe narzędzia może szybko przekształcić proste pociągnięcia pędzla w fotorealistyczne pejzaże na potrzeby poszukiwania koncepcji lub dopracowania swojej kreatywnej wizji. Dodatkowo, już teraz każdy może spróbować swoich sił w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi na prace wykonane w tym programie.

Użyjcie mocy SI aby stworzyć dzieło sztuki

Często nawet doświadczeni twórcy potrzebują ogromnej ilości czasu na dopracowywanie lub zmianę swoich koncepcji. Doskonałym narzędziem rozwiązującym ten problem jest autorska, bezpłatna aplikacja NVIDIA Canvas, oparta na zaawansowanym modelu SI, a także niesamowitej wydajności kart graficznych NVIDIA GeForce RTX. Sztuczna inteligencja automatycznie uzupełnia wybrane fragmenty o dowolne elementy krajobrazu.

Wystarczy wybrać scenerię z palety gotowych materiałów jak trawa lub chmury, namalować proste kształty i linie, a po chwili model SI w czasie rzeczywistym wypełni ekran komputera wyjątkowym fotorealistycznym obrazem, zgodnym z wyobrażeniem autora.

NVIDIA Canvas oferuje dziewięć stylów do wyboru, które modyfikują wygląd i specyfikę obrazu, a także 20 różnych materiałów do wykorzystania - od powietrza i gór po morze, rzeki oraz kamienie czy nawierzchnię trawiastą. Można malować na różnych warstwach, aby oddzielić poszczególne elementy obrazu. W ten sposób łatwo zacząć “od zera” albo twórczo zainspirować się jedną z przykładowych scen z załączonej galerii. Canvas umożliwia eksportowanie projektu w formacie PSD, co pozwala na dalszą pracę nad nim lub łączenie z innymi obrazami w kolaż.

Teraz każdy artysta może wytężyć maksymalnie wyobraźnię, biorąc udział w konkursie „NARYSUJ WŁASNY ŚWIAT Z NVIDIA CANVAS” na pracę wykonaną właśnie w tym programie. Dla ułatwienia, obraz może zostać wyeksportowany i dokończony w Adobe Photoshop. Temat jest dowolny, bo decydują kreatywność i luźny strumień świadomości, a nagrody pieniężne o łącznej wartości 15 000 zł z pewnością będą stanowić dodatkową motywację.

Konkurs startuje 11 lipca i potrwa do 11 sierpnia, a prace należy zgłaszać przesyłając je poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na tej stronie. Tam też będą pokazane zwycięskie dzieła. Wybrane prace prezentowane będą również w czasie trwania konkursu w mediach społecznościowych NVIDIA, Komputronik i Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Powodzenia!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze