Ubisoft przemówi głosem Sam

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 25 Styczeń 2018
  • Komentuj 2

Ubisoft pracuje nad Sztuczną Inteligencją o imieniu Sam. Będzie to chat bot, podłączony do naszego konta Ubisoft Club.

Sam przemówi do nas przyjemnym kobiecym głosem, zatem jej imię jest pewnie skrótem od Samanta. Zamieszka w naszym telefonie, a komunikować się z nią będziemy za pomocą głosu albo komend tekstowych. Czego możemy oczekiwać po naszej nowej towarzyszce?

Sam wysłucha

Sam będzie personalnym pomocnikiem gracza i powiernikiem jego sekretów. Podsumuje ilość spędzonych w grze godzin oraz poda procentowy postęp. Oprowadzi nas po serwisie Ubisoftu, odpowie na wiele nurtujących pytań - np. czy Bayek może przygarnąć kota? Nie wiecie, jak najlepiej wykorzystać wszystkie opcje dostępne w profilu gracza? Wystarczy zawołać Sam. Dziewczyna wie, jak najlepiej zarządzać biblioteką gier oraz w jaki sposób zgłosić się do pomocy technicznej Ubisoftu.

Po skończonym meczu będziemy mogli wysłuchać podsumowania Sam

Sam doradzi

Sam pochyli się z troską nad naszymi osiągnięciami i aktywnością, doradzi, co zrobić, by podwyższyć swoje statystyki. Podpowie, gdy będzie zbliżać się premiera wyczekiwanej gry. Na tacy poda nam najnowszy trailer, a jeśli będziemy chcieli kupić nową grę, nie zapomni o zniżce za punkty Ubi.

Obgada z nami najnowszych bohaterów Assassin's Creed, poplotkuje o tym, co piszczy w internetach. A jeśli zablokujemy się na jakimś bossie w grze, uprzejmie podpowie, co powinniśmy robić. Nie wyśmieje nas, ani nie zgani, już ją lubię.

Sam nigdy Cię nie zdradzi

Póki co, Sam jest zintegrowana tylko z Rainbow Six: Siege, ale z czasem w jej zasięgu znajdą się inne gry. Na razie możemy po niej oczekiwać, że przeanalizuje nasz ostatni mecz pod kątem użytej broni oraz operatora, po czym poda swój werdykt. Ja osobiście polecę jej, by spuściła zasłonę milczenia na moje "osiągnięcia" w tej konkretnej grze, nie chcę, by się bidulka przegrzała ;-).

Sam będzie darmową aplikacją. Obecnie mają miejsce testy Sam, a zajmują się nimi gracze z Kanady. Dyrektor kreatywny Ubisoft Club, Charles Huteau, zapowiedział jednak, że niedługo beta obejmie pozostałe kraje.

A Wy? O czym chcielibyście porozmawiać z Sam?

[Źródło: venturebeat.com, engadget.com, eurogamer.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze