Twórcy Hitmana na sprzedaż

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Maj 2017
  • Komentuj 1

IO na sprzedaż. Są tu jacyś chętni?

IO na sprzedaż. Są tu jacyś chętni?

W tegorocznym raporcie finansowym Square Enix ujawnia, że zaczyna się powoli rozglądać za chętnym na kupno duńskiego studia IO Interactive. Co się dalej stanie z Hitmanem? ''By maksymalnie zwiększyć zadowolenie graczy (...) koncentrujemy nasze zasoby i siły na najważniejszych markach i studiach'' napisało Square Enix w raporcie. ''W związku z tym firma ze smutkiem zdecydowała o wycofaniu się z IO Interactive w dniu 31. marca 2017 roku''. Z tej wypowiedzi wynika, że IO Interactive nie należy do priorytetów Square Enix, co może nieco dziwić w świetle całkiem niezłego przyjęcia przez graczy nowej, epizodycznej, formuły Hitmana. Teraz przyszłość gry, a przypomnę, że przecież nadal czekamy na drugi i trzeci sezon przygód Agenta 47, wydaje się mocno niepewna. ''Ta decyzja została spowodowana zarejestrowaniem nadzwyczajnej starty sięgającej  4,898 milionów jenów'' można przeczytać w raporcie. Wygląda na to, że Hitman ostatecznie nie sprzedał się w ilości jaka zadowalałby Japończyków i mimo całkiem niezłych ocen i sympatii graczy ostatecznie okazał się finansowym niewypałem.

Co się dalej stanie z Agentem 47?

Co się dalej stanie z Agentem 47?

Square Enix rozpoczęło szukanie inwestora, który chciałby wziąć IO pod swoje skrzydła, ale jak sami przyznają nie ma żadnych gwarancji, że znajdzie się jakiś chętny. Co się stanie jeśli taki inwestor się jednak nie znajdzie? Tego w raporcie nie ujawniono, ale może to być całkowity koniec IO jakiego znamy. Co na to wszystko Duńczycy? Na pewno wielkiej radość wśród twórców nie ma, ale kto wie - może nowy właściciel, o ile się taki znajdzie, nie zakończy działania IO. Tymczasem sami pracownicy studia ''wracają robić gry''.
[źródło: raport Square Enix, twitter.com, gamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze