Twórcy Borderlands ogłaszają nowego MOBA

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 09 Lipiec 2014
  • Komentuj 15
http://youtu.be/uvXi09v8ohA W dość nietypowym kierunku postanowili pójść twórcy Borderlands czyli Gearbox Software. Ich najnowsza produkcja miesza ze sobą różne gatunki by ostatecznie stać się międzygalaktycznym MOBA, w którym akcję obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby. Battleborn, bo tak nazywać będzie się gra, wydana zostanie nakładem studia 2K, na rynku ukaże się w okolicach marca 2016 na PCtach, Xboxach One i PS4. Sytuacja w jakiej znajdują się bohaterowie gry nie jest dobra. W galaktyce została tylko jedna gwiazda, o którą będziemy musieli toczyć ciężkie walki. I tak przyjdzie nam zmierzyć się z nieśmiertelnymi samurajami czy gigantami dzierżącymi w swoich potężnych rękach miniguny.

2KGMKT_BATTLEBORN_COMBAT_SLATE2-620x348

Generalnie można powiedzieć, że Gearbox Software poszalał jeśli idzie o bohaterów. Na filmie widać sześć różnych postaci, każda jakby nieco z innej bajki. Jest więc gwiezdny marine, elficka łowczyni czy władająca magią księżniczka. A to tylko wierzchołek góry lodowej jeśli mowa o grywalnych indywiduach. ''Kosmiczny marine wygląda jakby był wzięty z któregoś z nowoczesnych shooterów. Dziarska łowczyni wyskakuje ponad głowy wszystkich i zasypuje wrogów gradem morderczych strzał przywołując obrazy potężnych bohaterów świata fantasy'' piszą w Gearbox Software. Do  tej pory wiadomo jedynie o jedynym trybie rozgrywki zwanym Incursion, w którym mierzy się 10 graczy podzielnych na 2 zespoły. Tryb ten łączy szybkie tempo rozgrywki FPSów ze strategicznymi  elementami gry drużynowej najlepiej znanymi z takich gier jak LoL czy DOTA.

256-cover-reveal-610-watermark

Każda runda zaczyna się podobnie. Gracze zaczynają z tym samym levelem by szybko awansować do 20 poziomu zdobywając po drodze nowe uzbrojenie i umiejętności. A jeśli mowa o MOBA to nie może zabraknąć oczywiście minionów, które będą koniem pociągowym całej bitwy i idealnym sposobem na wzbogacenie i zdobycie doświadczenia. W Battleborn znajdzie się także tryb kooperacji pozwalający graczom zmierzyć się z komputerowymi AI (nawet na podzielonym ekranie), jednak na ten temat GI niezbyt chętnie się na razie wypowiada. ''Jeśli Borderlands to shooter-looter to  Battleborn jest hero-shooterem'' napisał szef  Gearbox Randy Pitchford w oficjalnym oświadczeniu. Kolejne MOBA? Pewnie fani tego gatunku już zacierają ręce bo nowych gier tego typu mamy ostatnio wysyp: blizzardowskie Heroes of the Storm, przygotowywane przez CD Projekt RED The Witcher Battle Arena, nie wspominając o ciągle udoskonalanym LoLu. Czy mogą zaskoczyć nas w takim razie twórcy? Pewnie możemy liczyć na specyficzne ''borderlandowskie'' poczucie humoru i kolorową grafikę. Czy coś jeszcze? Przekonamy się w 2016 roku.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze