Transfer Ronaldo bólem głowy dla EA Sports

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Lipiec 2018
  • Komentuj 4

Oficjalnie ogłoszono, że Cristiano Ronaldo, przez wielu uznawany za najlepszego piłkarza świata, przechodzi z Realu do Juventusu Turyn. Transfer ma jednak pewne nieoczekiwane konsekwencje -  cały marketing FIFA 19 oraz tryb kariery kręci się wokół Ronaldo grającego dla Madrytu. 

Dla kibiców jest to jeden z najgłośniejszych transferów tego lata. Po dziewięciu latach gry dla Królewskich Ronaldo zdecydował się zamienić Madryt na Turyn. Z punktu widzenia fana piłki nożnej to bardzo ciekawa informacja, ale dla EA Sports oznacza ogromny problem.

Najnowsza FIFA ponownie pozwoli nam wcielić się w Alexa Huntera na jego drodze ku wielkiej piłkarskiej karierze. Zawodnik trafia między innymi do Realu Madryt, a tam wita go, tak dobrze zgadliście, ubrany w strój Królewskich Cristiano Ronaldo. Ronaldo ma być przewodnikiem młodego Huntera po klubie, ale teraz EA Sports będzie musiało chyba zmienić plany. Przypomnę, tylko, że premiera pod koniec września i czasu na większe roszady może po prostu nie być.

I teraz dwie sprawy: okładka oraz tryb kariery. O ile okładkę można w miarę łatwo zmienić. Do tej pory FIFA 19 swoją edycję mistrzowską reklamowało wizerunkiem Portugalczyka w barwach Realu:

Już wiadomo, że taką grafikę można wyrzucić do kosza i wymienić na innego piłkarza, lub po prostu ''przebrać'' Ronaldo w nową koszulkę. Do sprawy odniósł się na Twitterze Mikołaj Dusiński, marketing & communications manager w EA Polska.

Dużo poważniejszym problemem jest wspomniany już tryb kariery, bo tam na szybką podmiankę raczej nie wystarczy czasu. Podobnie jest z wypuszczonymi już trailerami - wszędzie widzimy CR7 w stroju Realu. 

Co teraz EA Sports może z tym fantem zrobić? Czasu na stworzenie nowych trailerów może być niewiele, nie mówiąc już o potrzebie zmiany niemal całej linii fabularnej nowej FIFA. Może Elektronikom uda się w jakiś prosty sposób podmienić assety w taki sposób, żeby Alex Hunter trafił na Ronaldo jednak w Juventusie, a może po prostu zostawią Ronaldo w Madrycie uznając, że nie ma czasu na tak poważne zmiany.

Jak myślicie - zdążą/zechcą coś zmieniać, czy machną ręką i zostanie po staremu?

Będzie kłopocik

[źródło: twitter.com, EA Sports YouTube]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze