The Last of Us Part II w powijakach

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 22 Grudzień 2017
  • Komentuj 2

Jeszcze sporo czasu w Wiśle upłynie zanim zagramy w The Last of Us Part II. Pamiętacie kontrowersyjny trailer z pokazów podczas Paris Games Week? Kilkuminutowy fragment jest obecnie najlepiej dopracowaną częścią gry, a przed Naughty Dog jeszcze masa pracy. 

Neil Druckmann z Naughty Dog miał okazję wziąć udział w podcaście The AIAS gdzie wraz ze Tedem Pricem z Insomniac Games dyskutowali na temat niedawnego paryskiego pokazu The Last of Us Part II, który wywołał małą falę oburzenia z powodu zawartej w nim dość brutalnej sceny tortur. Film faktycznie jest ''mocny'', widzieliście go?

Okazuje się, że to co zobaczyliśmy to właściwie wszystko czym Naughty Dog w kwestii The Last of Us Part II w tym momencie dysponuje, reszta ma obecnie nie nadawać się na pokazanie komukolwiek. Druckmann tłumaczy, że ekipa deweloperska od dawna wiedziała, że to właśnie ten fragment będzie prezentowała w Paryżu, stąd wysoki poziom dopracowania.

Znacznie gorzej ma być z resztą gry, która poza kilkoma fragmentami właściwie nie istnieje. Druckmann zdaje sobie sprawę, że przed jego zespołem bardzo dużo pracy, a najtrudniejszym zadaniem jakie przed nimi stoi to sprawić, żeby cała gra trzymała w napięciu tak samo jak zaprezentowany wyżej fragment. Bo, jak dodaje deweloper, mimo dość ostrej krytyki w mediach, to przytłaczającej większości graczy trailer się bardzo spodobał.

Fragment z trailera to obecnie najbardziej dopracowana część gry

Druckmann dodaje, że dla Naughty Dog to w sumie nie pierwszyzna. Podobny problem mieli z innymi swoimi grami: wypuszczony trailer trafiał do serc graczy, a ekipa produkcyjna zostawała z bólem głowy i pytaniem: jak sprawić, żeby cała gra była tak intensywna jak pokazany gdzieś kilkuminutowy trailer? Patrząc na to, że Naughty Dog ma na swoim koncie takie hity jak gry z serii Crash Bandicoot czy Uncharted, to chyba możemy o Part II być w miarę spokojni.

Pytanie kiedy w The Last of Us Part II będziemy mogli zagrać? Gra nie ma jeszcze daty premiery, ale obawiam się, że raczej nie będzie to w 2018 roku. Jeśli chcielibyście usłyszeć całą rozmowę Drukmanna z Pricem to podrzucam ją Wam poniżej.

Wciąż czekamy na datę premiery

[źródło: interactive.libsyn.comPlayStation]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze