The Division z rekordem

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 23 Luty 2016
  • Komentuj 4

The Division najbardziej popularną betą nowego IP w historii

The Division najbardziej popularną betą nowego IP w historii

Ubi już może zacząć odcinać kupony od The Division? Otwarta beta tego tytułu zgromadziła przed monitorami ponad 6 milionów graczy co jest rekordem nowej marki na obecnej generacji konsol. Chyba będzie hit.  Testy, które trwały przez cały poprzedni weekend świadczą, że marka sygnowana nazwiskiem Toma Clancy'ego cieszy się sporym zainteresowaniem. Xboxowcy mieli na próby jeden dzień więcej bo od czwartku, reszta platform do zainfekowanego Nowego Yorku dołączyła w piątek. Ubisoft postanowił pochwalić się wynikami jakie osiągnął ich, było nie było, eRPeG, a te są więcej niż zadowalające. Jeszcze nigdy tylu graczy nie przetestowało nowego tytułu przeznaczonego na obecną generację konsol w takiej liczbie. 6,4 miliona agentów to nowy rekord jeśli idzie o tą kategorię. W Nowym Yorku spędziliśmy średnio cztery godziny i 52 minuty. 30% tego czasu gracze poświęcili na zwiedzanie Dark Zone, z którego udało się wynieść i odkazić 63 miliony przedmiotów. W Dark Zone prawie połowa wszystkich agentów zdecydowała się przejść na ciemną stronę mordując kolegów z jednostki i kradnąc im ich dobytek.

Niejeden agent mógł przekonać się co to jest strzał w plecy

Niejeden agent mógł przekonać się co to jest strzał w plecy...

''Chcemy podziękować milionom osób, które wzięły udział w otwartej becie The Division” - mówi Magnus Jansen z Ubisoftu na oficjalnej stronie gry. ''Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Jesteśmy przekonani, że beta zagwarantuje świetny start''. Poprzedni rekord jeśli idzie o liczbę graczy w becie nowego IP należał  do Destiny stworzonego przez Activision. Wtedy, latem 2014 roku, do testów przystąpiło 4,6 miliona graczy, a więc prawie dwa miliony mniej - ale gra dostępna jest jednie na konsolach. Co ciekawe, jak przypomina VideoGamer, beta The Division jest najbardziej popularną w przypadku nowej marki, ale nie w ogóle. Ten zaszczyt przypadł Star Wars Battlefront, ale tego cyklu nijak nie można nazwać nowym. W listopadzie zeszłego roku gra przyciągnęła dziewięć i pół miliona testerów. Na pewno wpływ miała na to zbliżająca się wtedy premiera Przebudzenia Mocy i cały ten ''gwiezdnowojenny'' hype. Tylko, że Battlefront powoli zaczyna umierać, przynajmniej jeśli idzie o PCty. Szybkie zerknięcie na stronę ze statystykami gry powie Wam, że w przeciągu ostatnich 24 godzin w szczycie na całym świecie grę odpaliło jedynie 6540 graczy korzystających z komputerów osobistych. Czy taki los spotka The Divison? Pewnie znajdzie się tutaj jeden albo dwóch, którzy przystąpili do testów. Jak myślicie? Przypomnę jeszcze tylko, że gra do sklepów trafi 8 marca, a więc w Dzień Kobiet. Ci co mają żony albo dziewczyny mają przechlapane ; ) Na koniec zostawiam Was z Rockiem i Ekipą, którzy oczywiście betę ograli. Jak im poszło w Dark Zone? Wszystkiego dowiecie się naciskając guzik ''play'': https://www.youtube.com/playlist?list=PLhSBw7mO1U1e-l9TTD-L8urMdIUNHuXb7

[źródło: videogamer.comthedivision.ubi.comswbstats.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze